Jagged Alliance 3 zadebiutuje latem. Jest data premiery i nowy zwiastun

  • Post category:Newsy

Po kilku latach od oficjalnej zapowiedzi wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy zagramy w Jagged Alliance 3. THQ Nordic opublikowało nowy materiał wideo z fragmentami rozgrywki, który przy okazji ujawnia kluczową informację. Data premiery Jagged Alliance 3 na PC przypada na 14 lipca. Turowa gra taktyczna ukaże się wyłącznie na pecetach z polskimi napisami, a na półki trafią dwa wydania pudełkowe tytułu.

Jak na epokę cyfryzacji przystało, nakład obu fizycznych wydań jest ograniczony. Z komunikatu prasowego wynika, że podstawową edycję wyceniono na niemal 45 euro, czyli około 230 złotych, ale na premierę szykuje się 20% rabat. Co w samej rozgrywce?

Data premiery Jagged Alliance 3

Jagged Alliance 3 – data premiery i najważniejsze atrakcje

Wygląda na to, że na fanów marki czeka kilkadziesiąt godzin zabawy, która mocno nawiązuje do korzeni cyklu. Twórcy wprost wykpili poszczególne spin-offy, zapewniając, że tym razem nad grą czuwały odpowiednie osoby. Haemiont Games obiecuje otwarty świat z mnóstwem misji, które zrealizujemy i przeprowadzimy samodzielnie. Do naszej dyspozycji będzie kilkudziesięciu najemników o unikalnych cechach i osobowościach, z których musimy stworzyć zgrany zespół.

Obok wszelkich walorów czysto taktycznych ekipa stawia też na zaawansowaną symulację, w której wiele rzeczy nie zawsze pójdzie zgodnie z planem. Na szczęście będziemy mieć bogaty arsenał różnorodnego uzbrojenia oraz mnóstwo miejsca na eksperymenty. Na papierze szykuje się godny następca kultowego Jagged Alliance 2, ale sprawdzimy te deklaracje już niebawem. Wcześniejszą prezentację gry zobaczysz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.