Jagged Alliance 3 będzie jeszcze lepsze. Twórcy ujawnili plany rozwoju na najbliższe miesiące

  • Post category:Newsy

Kiedy wsparcie dla modów? Jakie poprawki szykują twórcy? Znamy plany rozwoju Jagged Alliance 3 na PC i konsolach.

Jagged Alliance 3 plany rozwoju

Dobre wieści dla fanów kultowej marki z najemnikami w roli głównej. Odpowiedzialne za wydaną w lipcu najnowszą odsłonę serii Haemimont Games przedstawiło konkrety dotyczące popremierowego wsparcia gry. Plany rozwoju Jagged Alliance 3 na tę chwilę obejmują cztery większe aktualizacje zawartości. Twórcy podkreślają, że będą to łatki, a nie płatne DLC, co również zaznaczę. Dodatkowo pojawią się nie tylko na PC, ale też na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series, na które Jagged Alliance 3 trafi już 16 listopada. A teraz do brzegu, czego możemy wyczekiwać?

Plany rozwoju Jagged Alliance 3

Jak widać, ekipa nieco odroczyła swoje deklaracje dotyczące oficjalnego wsparcia dla modów i skupia się na poprawkach gry. Najbliższa, oznaczona numerem 1.2 aktualizacja wprowadzi usprawnienia systemu walki. Zmieniają się z nią m.in. dwie zasadnicze sytuacje: chybienia i rykoszety. Pierwsze nominalnie odnosić się będzie do naszych zamiarów, a nie skutku – tak chybienie w głowę to wciąż okazja do trafienia w korpus, a nie przymusowy pocisk w dal. Tymczasem zrykoszetowane pociski po łatce 1.2 będą mogły narobić szkód po odbiciu, trafiając w inny cel.

JA3 roadmap

Aktualizacja 1.3 to powrót znanego fanom marki Bobby Ray’s Store, czyli wbudowanego w grę sklepu z bronią i wyposażeniem. Paczka 1.4 poprawi widok satelitarny i nieco zrównoważy dostępne operacje. Wisienką na torcie jest obecnie aktualizacja Jagged Alliance 3 z numerem 1.5. Dzięki niej pojawi się wspomniane wcześniej pełne wsparcie dla modów, a to przyniesie z kolei możliwość tworzenia kampanii czy remasterowania poprzednich gier na silniku JA3.

Terminów poszczególnych łatek jeszcze nie znamy, ale będziemy wypatrywać kolejnych nowin od Haemimont Games.

Na tym oczywiście nie koniec, jak wspominają sami twórcy. Wygląda na to, że wyczekiwana przez lata udana kontynuacja Jagged Alliance 2 szybko nie pójdzie w zapomnienie. I całe szczęście. Niezależnie od tego, na jakim etapie kampanii jesteś, koniecznie sprawdź nasz praktyczny poradnik do Jagged Alliance 3 na PC. Rzuć okiem także na katalog modów, których taktyczna strategia otrzymała już całkiem sporo, nawet pomimo braku oficjalnych narzędzi.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.