Premiera Jagged Alliance 3. Taktyczna seria wreszcie z udaną kontynuacją

  • Post category:Newsy

Już za kilka godzin na komputerach osobistych pojawi się wyczekiwany, godny, następca kultowej produkcji z 1999 roku. Tak przynajmniej wynika z pierwszych recenzji krytyków. Tak, dziś premiera Jagged Alliance 3, taktycznej strategii z dużym naciskiem na eksplorację, która ma szansę zmyć niesmak po wstydliwej kupce nieudanych kontynuacji.

Tytuł ukaże się dziś o 15:00 czasu polskiego wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam i GOG. I jeszcze przez kilka godzin możesz złapać go tam z przedpremierowym, 20% rabatem za 166,79 złotych. Warto?

premiera jagged alliance 3

Jagged Alliance 3 – premiera i pierwsze recenzje

Najnowsza pozycja od Haemimont Games zebrała wiele pozytywnych ocen, osiągając średnią 81 punktów w serwisie Metacritic. Zachwyty pojawiają się z różnym natężeniem, ale najważniejsze, że nikt produkcji nie zjechał do suchej nitki. Niewątpliwie jest to sygnał, że Jagged Alliance 3 warto dać szansę.

Krytycy są zgodni – Jagged Alliance 3 powstało z myślą o fanach klasycznych odsłon. Tych powinna zadowolić zarówno progresja bohaterów, różnorodność najemników, ujęcie wydarzeń fabularnych, jak i eksploracja. Szczególnie pozytywne opinie pojawiają się w kontekście samych taktycznych potyczek, sugerując, że są to jedne z najlepszych starć miejskich ostatnich lat. Czego zabrakło do ideału?

Jagged Alliance seria

Nieco mniej entuzjastyczni recenzenci narzekają na zbytnią domieszkę różnych gatunków, co potrafi przytłoczyć. Dodatkowo Jagged Alliance 3 w swoim ogromie wciąż pozostaje serią pomniejszych potyczek, sprzeniewierzając potencjał na coś większego. Niektórym przeszkadza także rzekomo zbyt wysoki próg wejścia bez solidnego samouczka.

Akcja Jagged Alliance 3 rozgrywa się w fikcyjnym kraju Grand Chien, którego prezydent zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Pod jego nieobecność grupa paramilitarna znana jako Legion zdominowała krajobraz i państwowe struktury. Tu pojawiamy się my, by na zlecenie rodziny zaginionego poprowadzić poszukiwania i zapobiec całkowitej katastrofie.

Jak potoczą się dalsze losy Grand Chien? To zależy już tylko od nas. Jeśli przymierzasz się do zakupu to sprawdź też całkiem przystępne wymagania sprzętowe Jagged Alliance 3, a później nasz praktyczny poradnik do gry.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.