Hearts of Iron 4 i kampania norweska. Czas na nowy dodatek do strategii?

  • Post category:Newsy

Bieżący rok powoli już na półmetku. I chociaż wiele rzeczy już było, to jednego wyraźnie zabrakło. Czego, zapytasz? Zapowiedzi nowego dodatku do Hearts of Iron 4, odpowiem. Ta najwyraźniej jest tuż za rogiem, co zakodowało Paradox Interactive w najnowszym materiale na YouTube. Widoczna na filmiku data sugeruje, że kampania norweska w Hearts of Iron 4 doczeka się solidnej rozbudowy. Na konkrety dotyczące rozszerzenia poświęconego krajom skandynawskim poczekamy najpewniej do 7 czerwca.

Hearts of Iron 4 art concept

Ostatnim, jak dotąd, dodatkiem do Hearts of Iron 4 jest wydane we wrześniu minionego roku By Blood Alone. Paczka mocno oberwała od graczy i do dziś cieszy złą sławą. Pozostaje mieć nadzieję, że Szwedzi wyciągnęli wnioski z debiutu ubiegłorocznego dodatku i zrewidowali kierunek rozwoju gry. Czy tak jest? Niebawem się dowiemy. Jak poznamy pierwsze konkrety dodatku, to z pewnością się nimi podzielimy.

Tymczasem szczególnie zainteresowanym przypomnijmy, że 9 kwietnia 1940 roku rozpoczęła się bitwa o Narvik. Podczas niej w walce oddziałami niemieckimi wsławiła się nasza Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich, ale też niszczyciele Burza, Błyskawica i Grom. Starcia zakończyły się dokładnie 8 czerwca, co oznacza, że Paradox nie mogło lepiej wstrzelić się z zapowiedzią nowego dodatku do HoI4.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.