Walka klas w Kapital: Sparks of Revolution jeszcze w kwietniu. Zwiastun i data premiery

  • Post category:Newsy

Tym razem coś dla fanów strategii ekonomicznych skupiających się na budowaniu miasta. Pojawiła się oficjalna data premiery gry Kapital: Sparks of Revolution. Produkcja z katalogu 1C Entertainment ukaże się na PC Steam, GOG i Epic Games Store już 28 kwietnia. Z tej okazji opublikowano w sieci załączony poniżej zwiastun.

Kapital Sparks Of Revolution

Podczas rozgrywki obejmiemy urząd burmistrza miasta, które dopiero podnosi się z ruin po I wojnie światowej. Naszym zadaniem jest odbudowa miasta, ale okoliczności wyraźnie nam nie sprzyjają. Zabawa polega na żonglowaniu pomiędzy potrzebami mieszkańców i ambitnymi planami o odbudowie. Niedobory kluczowych zasobów to dopiero początek, bo tarcia pomiędzy mieszkańcami miasta reprezentującymi różne klasy społeczne, tylko doleją oliwy do ognia. Jedno jest pewne – to nie będzie spokojna kadencja.

Kapital: Sparks of Revolution wygląda niepozornie, ale bez cienia wątpliwości czerpie garściami z dorobku Frostpunka. Napięcia społeczne i braki w zasobach przy jednoczesnym wysokim zapotrzebowaniu na pewno brzmią znajomo. 

Kwietniowa data premiery Kapital: Sparks of Revolution z pewnością ucieszy fanów city-builderów i symulacji. Już na tym etapie gra może pochwalić się kilkoma trofeami – doceniono ją na Indiex 2021, przez 11bit Studios i trafiła do finału Indie Showcase podczas Digital Dragons.

Kapital: Sparks of Revolution – minimalne wymagania

  • OS: Windows 7/8/10;
  • Procesor: 3.2 GHz Dual Core Processor;
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • Karta grafiki: GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370 z 2 GB VRAM;
  • DirectX: Wersja 11;
  • Dysk: 4 GB dostępnej przestrzeni.

Po pozostałe premiery kwietnia udaj się pod ten adres.

Źródło: Steam.