Kiedy premiera strategii Victoria 3? Niedługo możemy się dowiedzieć

  • Post category:Newsy

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się, kiedy odbędzie się premiera gry Victoria 3, to być może jesteś już blisko celu. Paradox Interactive opublikowało krótki wpis na Twitterze, sugerując ciekawe wieści, które pojawią się w nadchodzącym tygodniu. W pierwszej chwili pomyśleliśmy o tegorocznej odsłonie konwentu fanów studia, który w minionym roku odbywał się w maju. Krótko potem trafiliśmy na informację, iż niedawne przecieki z Victoria 3 zakończyły się wyciekiem wczesnej wersji gry. Beta strategii rzekomo krąży po sieci, więc niewykluczone, że gra trafi na rynek w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Victoria-3-concept-art

Na razie nie ma pewności, że szwedzki wydawca wyjdzie bezpośrednio z informacjami o premierze gry. Być może na razie ogłosi konwent, podczas którego poda kluczową wiadomość. Jednak wszystko wskazuje na to, że premiery Victorii 3 już niedaleko. Domniemany konwent to też świetna okazja, by ogłosić zupełnie nowe nie-historyczne IP w katalogu wydawcy. Nowa wielka strategia Paradox Interactive powstaje już od jakiegoś czasu, ale trudno powiedzieć, czy jest gotowa do oficjalnej zapowiedzi.

Kiedy premiera Victoria 3? Obstawiamy lubiany przez wydawcę przełom maja i czerwca, ale w grę wchodzi także początek września, jak przy Crusader Kings 3.

Strategia ukaże się wyłącznie na PC, także w katalogu Game Pass.

Sprawdź: Najważniejsze premiery strategii 2022 na PC.

Źródło: Twitter, reddit.