Powstaje dodatek do King Arthur: Knight’s Tale. Twórcy o dalszych planach dla taktycznego RPG

  • Post category:Newsy

NeocoreGames przedstawiło ambitne plany rozwoju King Arthur: Knight’s Tale. Niebawem spora aktualizacja i darmowe DLC, a gdzieś tam na horyzoncie również pełnoprawny dodatek do gry.

King Arthur Knights Tale plany

Masa dobrych wieści dla wszystkich miłośników arturiańskich legend. Przedstawiciele NeocoreGames ujawnili plany rozwoju wydanego w ubiegłym roku King Arthur: Knight’s Tale. Okazuje się, że już za kilka miesięcy taktyczne RPG doczeka się nowej, darmowej zawartości.

To jednak nie wszystko, twórcy potwierdzili, że powstaje też pełnoprawny dodatek do King Arthur Knight’s Tale z samodzielną kampanią. Równocześnie deweloperzy pracują też nad wydaniem gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series. Oba porty powstają jednocześnie, a ekipa niedługo będzie w stanie zadeklarować przybliżoną datę premiery.

King Arthur Knight’s Tale – plany rozwoju gry

Wśród darmowej zawartości do taktycznego erpega potwierdzono przede wszystkim nowy sezon. Rising Eclipse zadebiutuje w grudniu i zaoferuje nam nowe wyzwania skoncentrowane wokół Sidhe. Obok tego możemy oczekiwać kolejnych małych pakietów potyczek w ramach płatnych i darmowych DLC. NeocoreGames zapewniło przy tym, że pierwszy sezon wyzwań, The Chained God, pozostanie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Grudzień to także czas, w którym mamy King Arthur Knight’s Tale otrzyma istotną i obszerną aktualizację 2.0. Twórcy przygotowali mnóstwo poprawek jakościowych, rozbudowali poszczególne elementy tytułu, usunęli błędy i lepiej zbalansowali mechaniki. Konkrety poznamy nieco bliżej wydania łatki.

King Arthur Knights Tale key

Wszystko to w ramach oczekiwania na pierwszy, obszerny i wypełniony po brzegi treścią dodatek. Tu deweloperzy nie byli bardzo wylewni, ale obiecali już samodzielną kampanię w dodatku, która skupia się na Legio IX Hispana. IX Legion Rzymu stacjonował w Brytanii, by zabezpieczyć ją przed atakami Celtów i odegrał kluczową rolę podczas budowania wału Hadriana. Cóż, czekamy na kolejne wieści.

King Arthur: Knight’s Tale ukazało się na PC w kwietniu minionego roku po dłuższym posiedzeniu w usłudze Steam Early Access. Jeśli szukasz argumentów, by zajrzeć do świata arturiańskich podań, to zajrzyj do naszej recenzji. W razie trudności mamy też poradnik do King Arthur: Knight’s Tale z masą praktycznych wskazówek.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.