Nowości w King Arthur: Knight’s Tale. Znamy dalsze plany rozwoju gry

  • Post category:Newsy

Ważne wieści dla wszystkich, którzy zajrzeli już w każdy zakamarek wydanego w kwietniu King Arthur: Knight’s Tale. Po dłuższej ciszy NeocoreGames powróciło z zapowiedzią kolejnych nowości w grze. W najnowszym wpisie na Steam twórcy ogłosili najbliższe plany rozwoju King Arthur: Knight’s Tale. Okazuje się, że jeszcze przed końcem tego roku taktyczne RPG doczeka się dwóch pakietów płatnych DLC i darmowej aktualizacji. Te koncentrują się wokół nowego, bitewnego trybu rozgrywki. Dodatkowo ekipa zapowiedziała nowy sezon przygód arturiańskich na wzór wydanego już The Chained God.

King Arthur plany rozwoju

King Arthur: Knight’s Tale – plany rozwoju taktycznego RPG

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami NeocoreGames pracowało od dłuższego czasu nad nowym trybem rozgrywki. Ten skupia się wyłącznie na taktycznych potyczkach, ale nie będzie wiernym odzwierciedleniem kampanii. Niektóre postacie z przygód Mordreda powrócą, ale pod naszym sztandarem, by zaoferować unikalne mechanizmy i jednostki. Twórcy wskazali tu popularnego antagonistę, Sir Tewelyna jako przykład na urozmaicenie rozgrywki.

Warto podkreślić, że ekipa przygotowała aż 30 rozmaitych starć z przeciwnikami. Pierwsze dziesięć z nich otrzymamy za darmo w najbliższej aktualizacji. Kolejne 20 potyczek pojawi się w płatnych pakietach DLC – na razie nie znamy jeszcze ceny ani faktycznej zawartości. Wiadomo tylko, że nowy tryb zadebiutuje przed końcem 2022 roku.

Nowości w endgame – kolejne przygody

Jednocześnie twórcy nawiązali do wcześniejszych deklaracji dotyczących rozbudowy trybu Endgame. Następne darmowe DLC na wzór The Chained God już powstaje, ale ukaże się „później”. Tym razem Mordred i jego Rycerze Okrągłego Stołu zmierzą się z Seelie. Jeśli jako punkt odniesienia weźmiemy opisane wcześniej pakiety, to przygody możemy spodziewać się na początku 2023 roku.

King Arthur: Knight’s Tale zadebiutowało na PC w kwietniu. Taktyczne RPG oferuje ogrom misji w świecie dark fantasy, które łączą swobodną eksplorację poziomów z taktycznymi potyczkami w turach. Więcej o grze dowiesz się z naszej recenzji. Przy okazji sprawdź też nasz praktyczny poradnik do King Arthur: Knight’s Tale.