King Arthur: Legion IX zadebiutuje w maju. Samodzielny dodatek na nowym zwiastunie

  • Post category:Newsy

NeocoreGames wyjawiło wreszcie, kiedy zamierza wypuścić na pecetach niedoszły dodatek do swojego arturiańskiego taktycznego RPG. Do sieci trafił nowy zwiastun King Arthur: Legion IX, a z nim konkretna data premiery. Powrócimy do Avalonu, z nowym nieumarłym składem, dokładnie 9 maja. Rzuć okiem na załączony do wiadomości materiał.

data premiery Legion IX

King Arthur: Legion IX – data premiery i zawartość gry

Jak wiemy z wcześniejszych zapowiedzi, Legion IX miało być początkowo obszernym dodatkiem do King Arthur: Knight’s Tale. Dopiero w tym roku twórcy ogłosili, że wydadzą grę w formie samodzielnego taktycznego RPG. Jednak nawet jeśli możemy podejść do niej bez wątku Mordreda, to współdzieli z pierwowzorem wszystkie kluczowe mechanizmy.

Legion IX, podobnie jak Knight’s Tale pozwoli nam brać udział w wielu zróżnicowanych misjach. Te połączą swobodną eksplorację i interakcje z otoczeniem z taktyczną walką rozgrywaną w turach. Tym razem na czele tytułowego rzymskiego legionu, który przybył do Avalon, by założyć Wieczny Rzym. Ucieleśnieniem nieśmiertelnego miasta jest baza wypadowa, którą rozwiniemy w ramach przygotowań do kolejnych wyzwań.

Twórcy podkreślili też obecność sześciu nowych unikalnych postaci, na czele z Gaiusem Juliusem Mento. Taktyczny RPG zaoferuje za pierwowzorem także kompas moralny, który, opierając się na naszych wyborach, pozwoli protagoniście odzyskać człowieczeństwo lub na dobre uwypukli jego demoniczną naturę.

Wszystko to za niespełna 20 dolarów, czyli około 80-90 złotych. W podobnej cenie możesz aktualnie złapać wydane w 2022 roku King Arthur: Knight’s Tale, aczkolwiek promocja na Steam potrwa jedynie do 8 kwietnia, więc musisz się spieszyć. Więcej o grze dowiesz się z naszych wcześniejszych publikacji.

O grze:

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.