Oficjalna data premiery Knights of Honor 2: Sovereign. THQ Nordic z niespodzianką w tym roku

  • Post category:Newsy

THQ Nordic zdążyło już niemal utwierdzić nas w przekonaniu, iż swoje grand strategy wyda dopiero w 2023 roku. Po wyraźnych sugestiach firma zmieniła najwyraźniej plany. Oto jest – oficjalna data premiery wyczekiwanego Knights of Honor 2 Sovereign, którą wyznaczono na 6 grudnia. Tym samym produkcja ukaże się nie tylko znacznie szybciej, niż można było przypuszczać, ale prawie lada dzień. Zobacz świeży zwiastun strategii, który załączyliśmy poniżej.

Data premiery Knights of Honor 2

Knights of Honor 2 Sovereign – data premiery i garść konkretów

Pierwsze zapowiedzi rzeczonej strategii zbiegły się w czasie z nowinkami o dawno wydanym już Crusader Kings 3. THQ Nordic bezsprzecznie celuje w tę samą grupę graczy, nęcąc ich znacznie niższym progiem wejścia do satysfakcjonującej rozgrywki. W towarzyszącym komunikacie prasowym wydawca podkreślił, że w tym przypadku nie spędzimy pierwszych 10 godzin na nauce obsługi strategii. Projekt powstał wysiłkami deweloperów z Black Sea Games, które wyprodukowało wydany jeszcze w 2004 roku pierwowzór.

Co w Knights of Honor 2? THQ Nordic wspomniało o ponad 200 grywalnych frakcjach i nie zapomniało podkreślić udziału raczkujących republik. Tych, jak wiemy, w trzeciej odsłonie serii od Paradox brakuje. Zaraz za tym jest też wymowne „You can wage medieval total war or become a renowned crusader king”. Cóż, firma zna swoją grupę docelową i nie bała się wytoczyć ciężkich dział.

Knights of Honor 2 Sovereign zmierza wyłącznie na komputery osobiste i na razie pewne jest jedynie, że pojawi się na Steam. Czekamy na pokazy z dopieszczonej wersji i chwili, gdy sami zasiądziemy do podboju średniowiecznego świata.

Po pozostałe najważniejsze premiery strategii w 2022 roku udaj się tutaj.