Premiera Knights of Honor 2: Sovereign. Doczekaliśmy się

  • Post category:Newsy

Stało się. Po kilku latach od oficjalnej zapowiedzi dziś na rynku debiutuje kolejne średniowieczne grand strategy, by rzucić rękawicę Crusader Kings 3. Premiera Knights of Honor 2 Sovereign nastąpi w okolicach godziny 18:00 czasu polskiego, a gra dostępna jest na Steam i GOG. Tytuł wyceniono na niespełna 45 euro, czyli około 215 złotych. U różnych sprzedawców możesz złapać edycję pudełkową za około 180 złotych. Na okoliczność debiutu powstał też specjalny zwiastun strategii, który znajdziesz na dole wiadomości. Co w samej grze?

Premiera Knights of Honor 2

Premiera Knights of Honor 2: Sovereign na PC

Kontynuacja strategii z 2004 roku wyraźnie celuje w gusta fanów serii Crusader Kings. Nie sposób zatem uniknąć bezpośrednich porównań. Podczas rozgrywki wcielamy się w jednego z władców przeszło 200 krajów w trzech okresach historycznych. W toku rozgrywki powiększamy wpływy, budujemy dynastię, zarządzamy gospodarką i walczymy z przeciwnikami. Zarówno na polach bitew, jak i w ciemnych zakamarkach średniowiecznych dworów.

Drugie Knights of Honor stawia przede wszystkim na strategiczne walory rozgrywki, odchodząc od symularyjnych i roleplayowych elementów, które są charakterystyczne dla CK3. Pozwala też prowadzić swoje armie do rozgrywanych na mniejszych mapkach bitew, czego brakuje w grze Paradox Interactive. Wydawca podkreśla też dużo niższy próg wejścia i przystępniejsze zasady rozgrywki. Wszystko to w wydaniu dla pojedynczego gracza oraz sieciowych sesjach z kilkoma wariantami osiągnięcia zwycięstwa.

Bez wątpienia sprawdzimy te deklaracje w nadchodzących dniach. Tymczasem łap obiecany zwiastun i szykuj się na malowanie średniowiecznego świata. Sprawdź też minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Knights of Honor 2.

Pozostałe kluczowe premiery strategii w 2022 roku znajdziesz tutaj.