Knights of Honor 2: Sovereign z Warsztatem Steam. Nadchodzą ulepszenia dla modów

  • Post category:Newsy

Black Sea Games ogłosiło, że przy okazji najbliższej aktualizacji szykuje ukłon w kierunku społeczności modderów. Knights of Honor 2: Sovereign otrzyma ulepszenia dla modów i wsparcie dla Warsztatu Steam. Wszystko to dla łatwiejszego tworzenia i korzystania z fanowskiej twórczości. Niestety nieco radykalne zmiany wymuszą też dodatkowe działania wobec już dostępnych modów do strategii, ale w dłuższej perspektywie mają być z korzyścią dla wszystkich.

Knights of Honor 2 screen 1

Knights of Honor 2: Sovereign – ulepszenia dla modów

O ile zalet wynikających z integracji z Warsztatem Steam nie trzeba wyjaśniać, to warto spojrzeć na pozostałe aspekty najbliższej aktualizacji. Twórcom zależy na tym, by gracze mogli korzystać z większej liczby modyfikacji jednocześnie. Jednocześnie ich aktualizacje nie powinny wymuszać podnoszenia moda do nowej wersji gry. Po ulepszonym wparciu mody będą ingerować jedynie w pojedyncze wartości w konkretnych plikach, a nie całe foldery gry, co pozwoli osiągnąć ten cel.

Jak wcześniej wspomniałem, oznacza to, że wszystkie dotychczasowe mody muszą zostać przerobione na nową modłę. Istnieje też prawdopodobieństwo, że wprowadzane przez twórców poprawki zaburzą balans rozgrywki w modach. Wystarczy, że łatka zmieni statystykę, którą modder pozostawił z domyślną wartością. System będzie jeszcze dopracowywany i rozbudowany. Tymczasem graczom i twórcom ma być znacznie wygodniej w całym procesie.

Knights of Honor 2: Sovereign ukazało się w grudniu na komputerach osobistych. Użytkownicy Steam bardzo ciepło przyjęli średniowieczne grand strategy – przeszło 75% recenzentów poleca grę innym graczom.

Źrodło: Black Sea Games.