Kolejny projekt Creative Assembly. Powstaje gra akcji na Unreal Engine 5

  • Post category:Newsy

Jest i zapowiedź czwartego dużego projektu od największego angielskiego dewelopera. Lakoniczny komunikat na stronie firmy głosi, że w stolicy Bułgarii powstaje kolejny projekt Creative Assembly. Tym razem nic skierowanego bezpośrednio do fanów strategii, ale być może bardzo im bliskie. Nowa gra wykorzysta możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5 i zaoferuje pełną akcji rozgrywkę. Konkretów nie poznamy przez bardzo długi czas, więc możemy jedynie spekulować, szczególnie że będzie to nowa marka ekipy.

Dane wyjściowe, wyszperane w ofertach pracy to: trzecioosobowa gra akcji z naciskiem na walkę w zwarciu. Mamy też sugestię dotyczącą ogromnego, zróżnicowanego, możliwe że także otwartego świata. Co najważniejsze – fikcyjnego, więc wszystkie chwyty dozwolone.

Creative Assembly logo

Kolejny projekt Creative Assembly. Gra akcji na Unreal Engine 5

Być może pamiętasz, że przy okazji komunikatów o zakończeniu wsparcia dla Total War: Three Kingdoms studio ogłosiło, że nie porzuca tematyki. Wspomniało za to, że może podjeść do niej w nieco inny sposób. Jeśli mielibyśmy obstawiać, to CA Sofia dłubie właśnie przy akcyjniaku bazującym na Opowieści o Trzech Królestwach. Nowe IP nawiązujące do utworu, który pochłonie chiński rynek? Brzmi jak dobra inwestycja.

Jak dotąd samo CA Sofia skupiało się przede wszystkim na dodatkach do Total War. Ekipa przygotowała też wydane w 2020 roku Total War Saga: Troy. Klimat starożytności z domieszką mitologii zdążyli poznać wystarczająco, by osadzić swoją grę także w takich realiach.

Kolejny projekt Creative Assembly

W ostateczności może to być też zupełnie nowy świat, dla całkowicie nowej marki, która odetnie się od bezpośrednich koligacji z dotychczasowymi tworami kultury.

Obecnie studio kontynuuje wsparcie dla Total War: Warhammer 3, szykuje się do premiery Hyenas, tworzy nową grę także na Unreal i zapewne szykuje nam Total War: Medieval 3. W drodze jest też karcianka Total War: Elysium i być może kolejna Saga TW, jako że CA Sofia nie zamierza odcinać się od strategii. Gęsto i bardzo ciekawie.