Ruszyła lokomotywa. Premiera survivalowej strategii Last Train Home na PC

  • Post category:Newsy

Dziś oficjalna premiera Last Train Home. Czechosłowacki Legion czy pogrążona w wojnie domowej Rosja?

Może i jesienny kalendarz przyniósł kilka wyczekiwanych strategii, ale nie da się ukryć, że większość z nich zwyczajnie nie dowiozła. Szansę na odwrócenie tego trendu ma debiutująca dzisiaj gra z katalogu THQ Nordic. Już dziś premiera Last Train Home, survivalowej strategii o losach żołnierzy Czechosłowacji, którzy okrężną drogą wracają przez pogrążoną w wojnie domowej Rosję.

Tytuł trafi do sprzedaży wyłącznie na PC Steam z wyceną na poziomie niespełna 160 złotych. Wydawca przygotował też specjalne wydanie pudełkowe, które trafiło do wybranych polskich dystrybutorów. Warto sięgnąć po strategię?

Premiera Last Train Home

Last Train Home – premiera i pierwsze recenzje

Zdaniem pierwszych recenzentów jak najbardziej. Jak na gry z gatunku przystało, zainteresowanie krytyków nie powala, z niespełna 10 publikacji wyłania się obraz solidnej gry. Niepozbawionej jednak bolączek. Największą z nich są rozgrywane w czasie rzeczywistym misje na mapach regionu. Last Train Home zebrało tu baty za niekonsekwentną w swoich działaniach SI i nieco frywolne wykonywanie rozkazów przez podopiecznych i stosunkowo wysoki próg wejścia.

W tym samym czasie recenzenci chwalą lwią część mechanik produkcji, dbałość o detale, warstwę narracyjną i wymagającą rozgrywkę. Ostateczny głos, jak zawsze, należy do graczy, a pierwsze opinie powinny spływać już po 15:00 gdy Steam uruchomi serwery tytułu. Poniżej przykładowe oceny zagranicznych mediów.

  • Shacknews – 9;
  • GameGrin – 9;
  • But Why Tho? – 8;
  • Multiplayer.it – 8;
  • Checkpoint Gaming – 6.

Last Train Home to survivalowa strategia z dużym naciskiem na obydwa te elementy i to, co implikują. Podczas rozgrywki prowadzimy pancerny pociąg z Czechosłowackimi Legionistami, którzy starają się unikać konfrontacji z lokalnymi bojownikami. Gracze zarządzają zarówno załogą, jej rozwojem i zaangażowaniem w poszczególne zadania, ale i surowcami, ulepszeniami pociągu i jego trasą.

Więcej o strategii dowiesz się z naszej obszernej prezentacji. Zainteresowanych odsyłamy też do minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych Last Train Home.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.