Czym jest Last Train Home? Obiecująca strategia w szczegółach

  • Post category:Newsy

Pora powrócić z jedną z niezwykle obiecujących produkcji, która umknęła naszej uwadze w targowej zawierusze. Mowa oczywiście o Last Train Home, survialowej strategii czeskiego Ashborne Games. Twórcy postanowili nieco doprecyzować dotychczasowe medialne doniesienie i przygotowali obszerne wideo, na którym wyjaśniają, czego właściwie możemy się spodziewać. Prezentacja Last Train Home przynosi wiele przydatnych informacji dotyczących mechaniki zabawy, ale to nie wszystko. Dzięki niej dowiedzieliśmy się też, że strategia ukaże się jeszcze w tym roku wyłącznie na PC w cenie około 180 złotych. Co jeszcze wiemy?

Prezentacja Last Train Home

Last Train Home – prezentacja obiecującej survivalowej strategii

Dzieło czeskiego studia opowie historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z końcówki I wojny światowej. Podczas zabawy obejmiemy dowodzenie nad jednostką czechosłowackich żołnierzy, których powrót do domu zniweczyła rewolucja październikowa w carskiej Rosji. By uniknąć podróży przez kraj ogarnięty wojną domową, przejęli jeden z pociągów i ruszyli na wschód, aż na Syberię, by okrężną drogą wydostać się z kraju.

Jak Petr Kolar i Michael Paeck przekonują na załączonym do wiadomości materiale, rozgrywka połączy dwie płaszczyzny. Walka o przetrwanie da nam się szczególnie we znaki w kontekście zarządzania pociągiem, zapasami i załogą. Nie mniej niebezpieczeństw czeka na nas podczas bitew w czasie rzeczywistym z przeważającymi siłami wroga. Nasza podróż poprowadzi przez trzy zróżnicowane biomy, na które musimy przygotować zarówno pociąg, jak i jego załogę.

Last Train Home Siberia East

Każda z postaci w Last Train Home będzie unikatowa, co podkreślimy w późniejszej rozgrywce, dzięki systemowi rozwoju. Tylko od nas zależeć będzie, czy postawimy na umiejętności podnoszące skuteczność bojową, czy te, które lepiej sprawdzą się podczas podróży. Ulepszać będziemy też sam pociąg, a każdy z wagonów będzie mieć określone zastosowanie. Szykuje się sporo kombinowania, a kierunki rozwoju i modernizacja konkretnych wagonów mocno wyznaczą przebieg kampanii.

Tymczasem na fanów RTS-ów czekają walki z oddziałem liczącym góra 10 jednostek, podczas których wykorzystamy widok taktyczny, aktywną pauzę i unikalne przymioty żołnierzy. Dodatkowo z uwagi na przewagę liczebną przeciwników nierzadko uciekniemy się do podstępów, zasadzek, skradania czy pułapek.

Last Train Home powstaje na silniku Unreal Engine 4, co powinno zaowocować nieco przystępniejszymi wymaganiami sprzętowymi. Strategia z elementami walki o przetrwanie zadebiutuje na PC jeszcze w tym roku, a sugerując się tematyką, możemy śmiało obstawiać przełom października i listopada.

Pozostałe kluczowe premiery strategii w 2023 roku znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.