Niebawem zagramy w Manor Lords. Gra zagości na Steam Next Fest

  • Post category:Newsy

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z uwagą obserwują rozwój Manor Lords. Najnowszy materiał wideo na kanale YouTube gry zwiastuje, że już niedługo pogramy w strategię. Niestety wciąż nie mówimy tu o premierze, a zbliżającym się Steam Next Fest. W jego ramach demo Manor Lords będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych w dniach 3-10 października za pośrednictwem Steam. Także i tym razem nie usłyszeliśmy nic o planach wydawniczych tytułu, więc pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Manor Lords

W minionych miesiącach polski deweloper odpowiedzialny za projekt nawiązał współpracę z firmą Hooded Horse, która zajmie się wydaniem gry. Na tym etapie wiemy jedynie, że twórcy celują we wczesny dostęp, ale trudno powiedzieć, czy uda się go rozpocząć jeszcze w tym roku. W długim wpisie na Steam deweloper wyjaśnił wiele zawiłości procesu twórczego i uzasadnił, dlaczego czekamy tak długo. Nadchodzące demo Manor Lords może stanowić niezły przedsmak rozgrywki i pozwoli zebrać uwagi fanów. Czekamy i z pewnością zagramy.

Manor Lords to strategia czasu rzeczywistego, która nie tylko sięga do korzeni, ale wynosi je na piedestał. Tu nie wystarczy tylko zbudować prowizoryczną bazę, by sformować armię i ruszyć w bój. Strategia na równi traktuje aspekty militarne z ekonomicznymi, oferując nam rozbudowany city-builder ze starciami regularnych armii. Całość jeszcze daleko od premiery, ale wygląda obiecująco, więc trzymamy kciuki i wypatrujemy wczesnego dostępu.