Nadchodzi Max Payne Remake. Dwie kultowe strzelanki trafią na PC, PlayStation 5 i Xbox Series

  • Post category:Newsy

To już oficjalne. Remedy opublikowało specjalny komunikat prasowy w którym potwierdziło prace nad Max Payne Remake. Odnowione wydanie kultowych strzelanek Max Payne oraz Max Payne 2: The Fall of Max Payne pojawi się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Współrealizatorem projektu jest Rockstar Games, które wyłoży środki na grę z segmentu AAA. Całość powstanie na silniku Northlight, ale jest obecnie w fazie koncepcyjnej i raczej nie ma co liczyć na rychły debiut.

max payne remake

Max Payne Remake to dobra lub zła wiadomość dla fanów kultowej marki. Z jednej strony możemy otrzymać gruntownie odświeżoną i dopieszczoną produkcję, ale wielu może przejść obok niej obojętnie, jeśli straci choćby cząstkę oryginalnego klimatu. Z drugiej strony Rockstar ostatnio nie wypadł zbyt dobrze, wypuszczając na rynek odświeżoną trylogię GTA. Jedyna nadzieja w tym, iż wielu twórców oryginałów wciąż pracuje w Remedy Entertainment, ale z wnioskami poczekamy do pierwszych prezentacji.

Max Payne ukazał się oryginalnie w 2001 roku na PC. Dwa lata później doczekał się kontynuacji w postaci Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Więcej mainstreamowych projektów.

Źródło: Remedy.