Men of War 2 opóźnione. Twórcy rozbudują grę, ale poczekamy dłużej

  • Post category:Newsy

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami studio odpowiedzialne za Men of War 2 opublikowało w sieci nowy materiał ze strategii. Zwiastun opatrzono stosownym komunikatem, którego mogliśmy się spodziewać już od pewnego czasu. Men of War 2 zostało opóźnione do 2023 roku, zarówno z uwagi na przeciwności w procesie deweloperskim, jak i chęci rozbudowania gry. Wszystko z myślą o jak najlepszych doświadczeniach z zabawy ze strategią.

Men of War 2 screen

Men of War 2 opóźnione do 2023 roku

Wojna na Ukrainie zniweczyła plany wystarczająco wielu studiów, by przypuszczać, że w przypadku Best Way będzie inaczej. Krótko po rozpoczęciu konfliktu prace stanęły, a twórcy przenieśli się z rodzinami w bezpieczne miejsca. Ostatecznie produkcja ruszyła dobre kilka miesięcy temu, a całość jest już po kilku turach zamkniętych testów. Ich uczestnicy byli wyraźnie zadowoleni, a studio postanowiło podbić stawkę.

Dodatkowy czas do premiery to nie tylko miesiące niezbędne do dopieszczenia strategii. Ekipa wychodzi poza pierwotną koncepcję i na życzenie fanów przygotuje samodzielną kampanię dla Trzeciej Rzeszy. Dodatkowo pozostałe nacje otrzymają więcej misji, a poszczególne mechaniki czy interfejs zostaną ulepszone. W planach są też dodatkowe funkcje, ale o tym na razie nie usłyszeliśmy zbyt wiele.

Men of War 2 ukaże się na PC w 2023 roku. Tym samym gra wypada z listy premier strategii w 2022 roku, ale wciąż możesz znaleźć tam kilka ciekawych pozycji. Wśród nich Victoria 3 i Company of Heroes 3, które zadebiutują kolejno w październiku i listopadzie.