Miasma Chronicles ze zwiastunem fabularnym na Gamescom 2022. Nowe szczegóły

  • Post category:Newsy

Na deskach tegorocznych targów w Kolonii pojawiła się także najnowsza produkcja studia The Bearded Ladies. Zapowiedziane jeszcze w maju Miasma Chronicles otrzymało na Gamescom 2022 zwiastun fabularny z fragmentami rozgrywki. Wygląda na to, że ekipa nawet nie tylko nie odchodzi od sprawdzonej formuły, ale zbudowała na niej nową markę.

Miasma Chronicles screen

Miasma Chronicles na Gamescom 2022

W krótkiej rozmowie z redakcją serwisu IGN przedstawiciele studia ujawnili, że nowa gra zaoferuje wiele elementów, które nie zgrywały z się z Mutant Year Zero. Miasma Chronicles wykorzysta sprawdzone mechaniki, ale wprowadzi do gry głębszą narrację, więcej zadań pobocznych i elementy zaczerpnięte z gatunku RPG. Całość rozegra się w post apokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, które dodatkowo nawiedza tytułowa Miasma.

Z kolei zwiastun fabularny zapowiada drogę, którą przyjdzie nam przebyć podczas zabawy i oczywiście jej cel. Główny bohater, Elvis, otrzymał od matki rękawicę, która pozwala zapanować nad tajemniczym żywiołem, ale wciąż jest tu wiele niewiadomych. Te podczas wyprawy pozwoli mu odkryć trójka przedziwnych kompanów. Każda postać oferuje unikalne umiejętności, a twórcy wciąż rozważają tryb z permanentną śmiercią towarzyszy.

To na razie wszystko. Zobacz załączony do wiadomości materiał i czekaj do oficjalnej premiery, która odbędzie się dopiero w 2023 roku. Gra zmierza na PC i konsole PlayStation oraz Xbox.