Potrzebujesz odskoczni od Civilization? Millennia nie pozwoli długo na siebie czekać

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że marcowy slot w kalendarzu wydawniczym nie może się zmarnować. Zaledwie wczoraj Paradox ogłosiło obsuwę Prison Architect 2. Dzisiaj wskazuje, że w to miejsce wskoczy nadchodząca rozbudowana strategia 4X od C Prompt Games. Data premiery Millennia przypada na 26 marca, czyli dokładnie ten sam dzień, w którym miała ukazać się gra Double Eleven. Wydawca rozpoczął przedsprzedaż, a cena Millennia na Steam to niespełna 185 złotych.

Do sprzedaży trafiło też drugie wydanie gry – Premium – które oferuje też dostęp do planowanych dodatków Ancient Worlds oraz Atomic Ambitions. Obok tego możesz liczyć na dwie specjalne skórki dla jednostek wczesnej fazy gry. Millennia Premium Edition wyceniono na niecałe 275 złotych.

Millennia data premiery

Millennia – data premiery i informacje o grze

Omawiany konkurent dla serii Civilization ma zaoferować kampanię rozciągniętą na 10000 lat. Podczas niej zbudujemy fundamenty własnego kraju, ukształtujemy go wedle upodobania i przeprowadzimy przez kolejne etapy rozwoju. Te ostatnie mogą kurczowo trzymać się historii lub też całkowicie zboczyć z wyznaczonej przez podręczniki trasy. W takiej sytuacji czeka nas epoka alternatywna, w której pojawią się nowe technologie, jednostki i przede wszystkim wyzwania.

Millennia zapowiedziano we wrześniu minionego roku. Debiutancka produkcja studia C Prompt Games powstaje z udziałem branżowych weteranów odpowiedzialnych za Age of Empires 2 i Starcraft.

Tytuł trafił na naszą listę najważniejszych gier strategicznych 2024 roku, którą znajdziesz tutaj.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.