Northgard nie idzie w zapomnienie. Shiro Games ogłosiło nowy dodatek do strategii

  • Post category:Newsy

Gdy kilka tygodni temu Shiro Games wydało obszerną aktualizację Sword & Solace do Northgard były tylko dwa wyjścia. Podczas PC Gaming Show dowiedzieliśmy się, że twórcy nie zamierzają kończyć wsparcia dla tytułu. Wręcz przeciwnie. Do Northgard zmierza nowy dodatek z kolejnymi rozdziałami kampanii fabularnej. Pakiet ukaże się tej zimy i ale, nie wiemy o nim jeszcze zbyt wiele.

Northgard nowy dodatek

Twórcy zaprezentowali nowy dodatek do Northgard – Cross of Vidar – jedynie krótkim zwiastunem i poniższą adnotacją:

Walka z Hvedrungiem zjednoczyła sześć klanów Northgardu, ale nie wystarczyła, by zapobiec nadejściu Ragnaroku. Zmuszeni do ucieczki bohaterowie postawią stopę w zupełnie obcej krainie i wplątają się w kłótnie jej przywódców. Scena jest już gotowa na ostateczną walką z mrocznymi mocami Raganroku.

Co ciekawe opinie graczy na platformie Steam są wyraźnie podzielone. Fani narzekają na zbyt wiele płatnych dodatków do strategii i ignorancję twórców wobec krytycznych błędów. Najwyraźniej wspomniana na początku wiadomości aktualizacja nie rozwiązała wszystkich problemów, z którymi boryka się społeczność graczy Northgard. Z drugiej strony wielu użytkowników Steam przyklasnęło idei kolejnej kampanii i już zaciera ręce na zimowe sesje ze strategią.

Northgard zadebiutowało w 2018 roku na PC, a później także na konsolach i urządzeniach mobilnych. Przy okazji zapowiedzi dodatku Shiro Games pochwaliło się, że z marką miało styczność już przeszło 3 miliony graczy. Do premiery sporo czasu, więc trzymamy kciuki, by ekipie udało się zaadresować najważniejsze poprawki przed premierą rozszerzenia.