Northgard stało się jeszcze lepsze. Premiera wielkiej aktualizacji Sword & Solace

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że Shiro Games ma za sobą bardzo intensywne miesiące. W ciągu ostatniego pół roku ekipa wypuściła we Wczesnym Dostępie Steam dwie nowe gry, a teraz poprawia swoją uznaną strategię. Na serwerach Northgard wylądowała obszerna aktualizacja Sword & Solace, która pachnie końcem wsparcia dla gry z 2018 roku. Studio wprowadziło masę zmian i poprawek w niemal każdym ważnym aspekcie Northgard, dziękując przy okazji deweloperom i uczestnikom testów beta. Co nowego w strategii?

Northgard Sword & Solace

Northgard z aktualizacją Sword & Solace

Długo by się rozpisywać nad konkretami, ale poprawki zobaczycie już z poziomu menu głównego gry. Aktualizacja skupia się przede wszystkim na trzech aspektach – interfejsie użytkownika, trybie sieciowym i poprawkach do balansu w rozgrywce poszczególnymi klanami. Nawigacja po UI ma być dużo czytelniejsza, system rankingowy rozbudowano o specjalny system punktowy, a liczne premie i nerfy wpłyną na skuteczność zabawy wybranymi klanami.

Jednocześnie Shiro Games dodało znacznie więcej szczegółów do tablicy podsumowującej na końcu rozgrywki, poprawiło mapowanie klawiszy i zdjęło kilka niepotrzebnych ograniczeń w trakcie zabawy. Wyeliminowano też sporo błędów i uciążliwych bugów. Jest tego sporo – tutaj pełna lista zmian w aktualizacji Sword & Solace do Northgard.

Tak obszerna aktualizacja może zwiastować koniec wsparcia strategii nową zawartością lub jedynie przymiarki dla nadchodzących nowości. Wiek gry i świadomość, że twórcy jednocześnie rozwijają też Dune: Spice Wars i Wartales sugeruje pierwszą z opcji, ale poczekamy i zobaczymy.

Jeśli wciąż nie zdecydowałeś się na zakup Dune: Spice Wars, to koniecznie poznaj nasze wrażenia po zabawie ze strategią. A jak już kupisz i dostaniesz cięgi, to pomoże nasz praktyczny poradnik do Dune: Spice Wars.

Źródło: Steam.