Nowa wielka strategia Paradox. Co mówią oferty pracy w studiu?

  • Post category:Newsy

Co nowego w Paradox Interactive? Dodatki, pakiety DLC i masa dzienników deweloperskich. Gdzieś w oddali majaczy Victoria 3 i ukryte za kulisami Bloodlines 2. Tak przynajmniej wynika z oficjalnych komunikatów, bo gdy zerkniemy w oferty pracy, sprawa wygląda zgoła inaczej. W produkcji jest nowa wielka strategia Paradox. Najpewniej ta, o której jeszcze w minionym roku wspominał Fredrik Wester. Co o niej wiemy?

nowa wielka strategia paradox

Oferty nie ujawniają zbyt wielu konkretów, ale wystarczy je przejrzeć, żeby zobaczyć, iż mamy tu Grand Strategy Game, które nie nawiązuje do realiów historycznych. Zatem Stellaris 2? Niewykluczone, że ten powstaje gdzieś równolegle, ale nie tym razem. Paradox Interactive tworzy zupełnie nowe IP, prawdopodobnie w realiach fantasy lub science-fiction. Do prac zaproszono weteranów takich projektów jak Europa Universalis 3, Crusader Kings 3 i Hearts of Iron 4. Możemy też spekulować, że w projekt zaangażowany jest dotychczasowy reżyser Stellaris, Daniel Moregård, który niedawno oddał stery strategii z 2016 roku.

W chwili pisania artykułu na stronie firmy widnieją trzy oferty pracy powiązane z sekretnymi projektami. Jedna z nich otwarcie informuje o nowym IP, podczas gdy inne tylko odwołują się do wielkich strategii. Jednak każda z nich prowadzi do Sztokholmu, więc niewykluczone, że mowa o jednej grze. Jeśli się mylę, to nawet lepiej. Czym będzie nowa wielka strategia Paradox? Zapewne dowiemy się w okolicach premiery gry Victoria 3.

Źródło: Paradox Interactive.