Nowi bohaterowie zmierzają do Total War: Warhammer 3. Na frakcje jeszcze poczekamy

  • Post category:Newsy

Dobra wiadomość dla wszystkich, których związek z marką Warhammer rozpoczął się na długo przed tym, zanim Creative Assembly postanowiło przenieść bitewniaka na grunt Total War. W najnowszym podcaście The Rookery Andy Hall, specjalista od narracji w cyklu strategii ujawnił kilka nowinek. Okazuje się, że do Total War: Warhammer 3 w najbliższym czasie trafią nowi bohaterowie.

Mowa tu przede wszystkim o osobistościach, które pojawiały się w różnych dziełach spod szyldu Games Workshop. Idealnym przykładem są tu Felix i Gotrek, bohaterowie powieści w uniwersum. Angielski deweloper zamierza w przyszłości sięgnąć jeszcze głębiej do rozmaitych źródeł, by umieścić na mapie sławy młotkowego świata. Przy okazji poznaliśmy jeszcze kilka konkretów dotyczących pozostałych etapów rozwoju gry.

Nowi bohaterowie w Warhammer 3

Nowi bohaterowie w Total War: Warhammer 3

Wprawdzie nie każda z popularnych w uniwersum postaci idealnie wpisuje się w militarny charakter rozgrywki, ale dotychczasowe działania studia dowiodły, że i tak warto je tam umieścić. Nawet jeśli ich charakterystyka nie idzie w parze z dowodzeniem armiami, to ich obecność w grze nadaje całości spójności i kolorytu. Stąd plany, by w przyszłości strategia z ubiegłego roku wzbogaciła się o nowe osobistości. Na kogo możemy liczyć? Tu Andy Hall nie był szczególnie wylewny, więc pozostaje nam spekulować i czekać na oficjalne zapowiedzi.

Ulepszenia już dostępnych frakcji

Kolejnym z wątków były wzmocnienia, jakich w przyszłości mogą spodziewać się stronnictwa, które już wygodnie rozsiadły się na mapie Immortal Empies. Spec od narracji wspomniał tu o uzupełnieniach, których mogą spodziewać się Kislev i Grand Cathay. Jak doskonale wiemy, obie frakcje zostały stworzone z lichych podstaw bezpośrednio na potrzeby Total War: Warhammer 3. Tym samym dodatki dla nich z pewnością prędzej czy później nadejdą. Z wypowiedzi Halla wynika, że są na górze listy.

Pisarz przyznał, że nawet cienia swojego pełnego potencjału nie zaprezentował jeszcze Grand Cathay, którego wizytówką jest obecnie Wielki Bastion. Sama frakcja zajmuje jednak dużo większy obszar pełen wielu możliwości, które z czasem powinny objawić się fanom strategii. Wspomniał także, że twórcy nie zapominają o starszych nacjach, które „ukazały się bardzo wcześnie i potrzebują nieco miłości”.

Kiedy nowe frakcje w Warhammer 3

Znacznie mniejszy entuzjazm powinien towarzyszyć nam podczas rozmowy o zupełnie nowych stronnictwach. Niby wiemy, że w nadchodzącym DLC w grze pojawią się Krasnoludy Chaosu. Jednak tu źródełko na dłuższy czas może się wyczerpać. Szczególnie jeśli wyglądamy frakcji, które jak Kislev czy Cathay powstaną niemal od zera. Te Andy Hall skwitował stanowczym „nie w tej chwili”.

Zapewnił za to, że Total War: Warhammer 3 ma ogromną mapę dalszego rozwoju, którą Creative Assembly konsekwentnie realizuje. Wygląda jednak na to, że zanim ekipa nieco rozcieńczy mapę kolejnymi frakcjami, to najpierw dopilnuje, by już istniejące otrzymały więcej mięsa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w tym roku gra otrzyma co najmniej trzy dodatki. Pierwszy z nich poznamy już w kwietniu.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.