Old World – premiera na Steam i GOG. Darmowy dodatek przez ograniczony czas

  • Post category:Newsy

Jeśli nie należysz do fanów sklepu Epic Games, to na pewno zainteresuje cię dzisiejsza premiera strategii Old World na Steam i GOG.com. Dzieło projektanta Civilization 4 kończy z ekskluzywnością dla jednej pecetowej platformy, by otworzyć się na nowych graczy. Mohawk Games nie przychodzi jednak z pustymi rękami. Również dziś debiutuje zapowiedziany niedawno dodatek Heroes of the Aegean, który przez kolejne dwa tygodnie można odebrać za darmo. Wystarczy kupić podstawkę, by zgarnąć rozszerzenie. Old World do 25 maja kupisz z 10-procentowym rabatem za 134,99 PLN.

Old World Steam premiera

Premiera Old World na PC Steam i GOG.com

W praktyce najnowsza strategia 4X Sorena Johnsona jest już na rynku od ponad dwóch lat. Old World wystartowało we wczesnym dostępie jeszcze w maju 2020 roku, by po kilkunastu miesiącach otrzymać wydanie 1.0. Tytuł bezpośrednio nawiązuje do mechanik, które znamy z serii Civilization, ale wprowadza też garść motywów, które przywodzą na myśl Crusader Kings.

Rozgrywkę rozpoczynamy jedną z dynastii, by kolejno wcielać się w jej członków i dążyć do potęgi. Każdy ród ma unikalne przewagi, a wszystkie nasze działania napędzają cechy poszczególnych władców. Strategia porzuca też klasyczne podejście do surowców, znacznie rozbudowując ten aspekt. I chociaż zabawę zaczynamy w starożytności, to musimy zadbać o wszelkie gałęzie ekonomii.

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami Mohawk Heroes of the Aegean to sześć nowych scenariuszy. Podczas nich spotkamy sławne persony starożytnego świata, a także weźmiemy udział w wielu historycznych bitwach. Miły dodatek do samej produkcji projektanta Civ 4, szczególnie jako darmowy bonus.

Źródło: Steam.