Ozymandias: Bronze Age Empire Sim z datą premiery. Nowy zwiastun strategii 4X

  • Post category:Newsy

Ciekawe doniesienia dla miłośników strategii 4X. Goblinz Publishing ogłosiło, że oficjalna data premiery gry Ozymandias: Bronze Age Empire Sim przypada już 11 października. Produkcja ukaże się równocześnie na PC w sklepach Steam, GOG i Epic Games Store. Przy okazji wspomnianych doniesień w sieci pojawił się nowy zwiastun, który wprowadza nas w mechanizmy tytułu. Całość już na pierwszy rzut oka nawiązuje do serii Civilization, ale w nieco lżejszym wydaniu.

Ozymandias data premiery

Data premiery Ozymandias: Bronze Age Empire Sim

Podczas rozgrywki przeniesiemy się do epoki brązu, by wykopać fundamenty pod jedną z ówczesnych cywilizacji. Zgodnie z założeniami gatunku 4X, w trakcie zabawy będziemy rozszerzać granice imperium, eksploatować surowce, odkrywać świat przedstawiony i rozprawiać się z przeciwnikami. Twórcy przygotowali też specjalną mechanikę, która w każdej turze zaoferuje nam szereg okazji. Możemy wybrać tylko jedną z nich, a potem ukończyć powiązane z nią wyzwania, by zgarnąć korzyści.

Projekt wygląda na świetny punkt wyjścia dla wszystkich, którzy nie mogli wgryźć się w strategie tego typu. Jednak z wnioskami wstrzymamy się do debiutu, gdy ocenimy głębię mechanik. Ozymandias: Bronze Age Empire Sim zaoferuje 8 ręcznie rysowanych map, 52 grywalne frakcje i losowe warunki zwycięstwa w każdej sesji. Deweloperzy przygotowali kampanię singlową, zabawę przez sieć i sztuczną inteligencję, która rzekomo nie oszukuje. Trzymamy za słowo.

Więcej strategii.