Paradox podnosi ceny gier w Polsce. Firma zapowiedziała korekty

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że tanio to już było. W najnowszym wpisie na forum Paradox Interactive zapowiedziało korekty cen dla poszczególnych walut. Wśród nich pojawił się polski złoty, co oznacza, że niebawem wyjściowe ceny większości produktów firmy będą odczuwalnie wyższe. Paradox podnosi ceny gier i dodatków dokładnie 1 lutego 2023 roku, więc masz jeszcze chwilę, by upolować interesujące cię pozycje.

nowa wielka strategia paradox

Paradox podnosi ceny gier

Wydawca nie wskazał, jak wielka będzie różnica w cenie dla PLN, ale ustawił naszą walutę w tym samym rzędzie z funtem brytyjskim, gdzie średni wzrost ma wynieść 10%. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że dobrym punktem odniesienia dla pozostałych premier jest Victoria 3, która trafiła na rynek już z wyższą kwotą na metce.

We wspomnianym komunikacie przedstawiciele wydawcy wskazali kilkanaście walut. Największe zmiany szykują się dla mieszkańców Turcji i Argentyny. Tu zmiany przekroczą pułap 300%. Jak można przeczytać w komentarzach, dla większości mieszkańców Turcji gra Paradoksu z dodatkami to niemal równowartość najniższej pensji. U nas nie będzie tak drastycznie, ale mało kto uśmiechnie się na 10% skok cen, szczególnie wiedząc, że niekoniecznie na tym się skończy. Najpewniej wciąż możemy liczyć na cykliczne promocje i obniżki.

Warto też odnotować, że jeśli Vicky 3 ma być nowym pułapem dla przyszłych wycen, to być może nie odczujemy ich tak drastycznie. Gra dostępna jest teraz na Steam za 199,99 złotych, podczas gdy wydane w 2020 roku Crusader Kings 3 kosztuje 198,99 złotych. Nie wygląda to tragicznie, ale wszystko wyjaśni się bliżej 1 lutego. Tymczasem łap okazje, póki gorące.