Pharaoh: A New Era w pełnej krasie. Nowy, obszerny zwiastun remake’u Faraona

  • Post category:Newsy

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery zapowiedzianego jeszcze dwa lata temu remake’u klasycznej strategii Faraon. Firma Dotemu wytoczyła ciężkie marketingowe działa i opublikowała nowy zwiastun rozgrywki w Pharaoh: A New Era. Tym razem twórcy prezentują, jak mechaniki kultowej gry wspominając, jak podniesiono do współczesnych standardów.

Jednocześnie dołączony do wideo wpis na Steam to swoista instrukcja dla zupełnie nowych graczy, których odnowiona wersja zachęci do zwiedzania starożytnego Egiptu. Zanim wrócimy do materiału, przypomnijmy, że data premiery Pharaoh: A New Era przypada dokładnie 15 lutego.

Pharaoh A New Era zwiastun

Pharaoh: A New Era – nowy zwiastun rozgrywki

Z przeszło 7-minutowego materiału dowiesz się, że twórcy całkowicie przeprojektowali interfejs użytkownika, by uczynić go poręczniejszym i czytelniejszym. Znacznym ułatwieniem jest też możliwość ręcznego kopiowania już wzniesionych budynków. Dodatkowo specjalne panele GUI, które pozwalają śledzić rozwój w strategicznych obszarach. Twórcy wspomnieli też o ręcznie rysowanych modelach budynków, które dodatkowo zostały zatwierdzone przez zaangażowanych w projekt egiptologów.

Podczas zabawy w Pharaoh: A New Era wcielamy się w architekta tytułowego władcy i realizujemy powierzone przez niego zadania. Droga do celu wiedzie przez odpowiednie zarządzanie infrastrukturą, zasobami i mieszkańcami naszego miasta. Niezwykle istotne dla sukcesu jest też wstawiennictwo bóstw, obrona szlaków handlowych i zapobieganie rozmaitym katastrofom. Wszystko to na przestrzeni ponad 50 misji, które obejmują zawartość podstawki i dodatku Kleopatra Królowa Nilu.