Pharaoh: A New Era – premiera na PC Steam i GOG. Zwiastun i pierwsze recenzje

  • Post category:Newsy

Po przeszło dwóch dekadach wracamy do starożytnego Egiptu. Tak, to już dziś premiera Pharaoh: A New Era, remake’u kultowej strategii Faraon. Tytuł pojawił się w ofercie Steam i GOG o 16:00, gdzie przez najbliższy tydzień, ze specjalną zniżką, złapiesz go za 89,92 PLN. Jak obiecywały odpowiedzialne za projekt Dotemu i Triskell Interactive, szykują się setki godzin w odnowionym klasyku, co potwierdzają pierwsze recenzje. Warto zagrać? Jak na zabawę z legendami przystało, są głosy krytyki, ale gracze przyjęli remake całkiem entuzjastycznie.

Pharaoh A New Era key

Pharaoh: A New Era – premiera i pierwsze recenzje

W chwili pisania wiadomości remake Faraona poleca 85% graczy, którzy wystawili pierwsze noty. Od uruchomienia serwerów minęło jednak zaledwie kilka godzin, więc warto poczekać na wrażenia i opinie po dłuższych sesjach. Nieco więcej czasu z Pharaoh: A New Era spędzili z pewnością krytycy, ale i stąd słychać wiele superlatywów. Z opinii recenzentów wynika, że poczciwy Faraon broni się w nowych szatach, ale wciąż hołduje rozwiązaniom, które w obecnych czasach są już nieco przestarzałe. Dla jednych będzie to zaleta, dla innych wada, ale średnia ocen na Metacritic wynosi 83 punkty dla 11 recenzji.

Pharaoh: A New Era to odnowione wydanie gry strategicznej typu city builder, która oryginalnie zadebiutowała w 1999 roku. Twórcy odświeżyli oprawę audiowizualną, zaprojektowali ulepszony interfejs i dorzucili zawartość dodatku Kleopatra: Królowa Nilu. Całość oferuje ponad 50 misji w sześciu rozległych epokach historycznych starożytnego Egiptu i zapewnia nawet setki godzin zabawy.

Zobacz premierowy zwiastun tytułu, a jeśli rozważasz zakup, to sprawdź też minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Pharaoh: A New Era.