Premiera Diablo Immortal. Nowe Diablo już dostępne na PC, Android i iOS

  • Post category:Newsy

Nadszedł ten dzień. Dziś oficjalna premiera Diablo Immortal, gry która przeszła doprawdy długą drogę od pierwszej zapowiedzi. Od ponad godziny na serwery mogą wbijać także mieszkańcy naszego regionu, co oznacza, że nowa przygoda w Diablo czeka także na ciebie. Diablo Immortal jest dostępne w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Docelowo na urządzeniach mobilnych z Android i iOS, a w ramach otwartej bety także na komputerach osobistych przez Battle.net. Sprawdź wymagania sprzętowe Diablo Immortal na PC i urządzenia przenośne.

Diablo Immortal key art

Premiera Diablo Immortal

Jak wspomniałem powyżej, Diablo Immortal ograsz na pececie, ale na tym etapie wciąż jest to wersja testowa. Blizzard jeszcze wczoraj opublikował listę znanych problemów pecetowej wersji, którą znajdziesz pod tym adresem. Za to bez żadnych przeszkód, przynajmniej w teorii, powinni bawić się entuzjaści urządzeń mobilnych.

Na gruncie fabularnym Diablo Immortal przeniesie nas do okresu pomiędzy wydarzeniami z dodatku Lord of Destruction do Diablo 2, a podstawką Diablo 3. Tym samym najnowsza wyprawa do Sanktuarium to kolejna okazja, by spotkać się z dobrze znanymi postaciami i dowiedzieć się, co działo się w tamtym czasie. Więcej o historii spin-offu dowiesz się tutaj.

Nowe Diablo po przeszło 10 latach trafia na rynek. Oczywiście wciąż mowa o pobocznej odsłonie i dodatkowo przygotowanej przede wszystkim na mobilki. Ale jednak, oczekiwania fanów i tak będą spore. Jak wypadnie Immortal? Oby tylko głosy były bardziej przychylne, niż po samej zapowiedzi, a będzie to już mały sukces.

Sami zabieramy się do grania i być może niedługo podzielimy się wrażeniami.