Premiera The Valiant na PC. RTS trafił na Steam, GOG i Epic Store

  • Post category:Newsy

Wczoraj na komputerach osobistych odbyła się oficjalna premiera najnowszej strategii z katalogu THQ Nordic, The Valiant. Osadzony w średniowiecznych realiach RTS koncentruje się na taktycznych potyczkach małych oddziałów, kładąc jednocześnie mniejszy nacisk na ekonomiczne aspekty rozgrywki. Produkcja studia Kite Games doczekała się kolejnego, premierowego zwiastuna, a całość wyceniono na 169,99 złotych. Do 26 października obowiązuje specjalna promocja, z którą nabędziesz grę za 152,99 PLN na Steam, GOG i Epic.

Premiera The Valiant

Premiera The Valiant na PC – zawartość i pierwsze opinie

Historia najnowszej strategii twórców Sudden Strike 4 rozgrywa się w 16 różnorodnych misjach, a na dokładkę otrzymujemy potyczki zarówno z SI, jak i przez sieć. Twórcy przygotowali też specjalny tryb rankingowy. Jednym słowem jest co ogrywać, ale i tak w sieci pojawiły się już pierwsze opinie. Na tę chwilę nie są zbyt optymistyczne – jedynie 40% z 22 recenzji na Steam zachęca do zakupu.

Użytkownicy zwracają uwagę na wyraźne podobieństwo do polskiego Ancestors Legacy. Jeśli gra od Destructive Creations przypadła ci do gustu, to The Valiant nie powinno rozczarować. Z drugiej strony, jeśli w Ancestors Legacy jeszcze nie zagrałeś, to może warto zacząć od niej i powrócić do gry Kite Games, gdy będzie w atrakcyjniejszej cenie. Recenzji na Metacritic też nie ma zbyt wielu, ale są bardziej przychylne. W chwili pisania wiadomości agregator pokazuje 80 punktów dla pecetowego wydania.

Warto wspomnieć, że The Valiant zapowiedziano także na konsole, ale w połowie roku wydawca zdecydował się rozbić premierę. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawią się wydania na PlayStation i Xbox.

Więcej informacji o fabule i wymagania sprzętowe gry.