Dziś premiera Victoria 3! Przeglądamy pierwsze recenzje strategii

  • Post category:Newsy

To już dziś, po latach dociekań i zapytań pod adresem firmy Paradox Interactive, już za kilka godzin oficjalna premiera gry Victoria 3. Wielka strategia wbrew wcześniejszym zapowiedziom debiutuje wyłącznie na platformie Steam, omijając katalog PC Game Pass. Jednocześnie w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje tytułu, którym za chwilę się przyjrzymy.

Podstawowa edycja gry kosztuje niespełna 200 złotych. Zamawiając ją przed uruchomieniem serwerów możesz zdobyć zremasterowaną ścieżkę dźwiękową z Victoria 2. Gra doczekała się polskiej wersji językowej, co z pewnością ucieszy rodzimą publikę. Jeśli zastawiasz się, jaki PC jest potrzebny do zabawy, to sprawdź minimalne i zalecane wymagania Victoria 3. Serwery zostaną uruchomione w okolicach godziny 18:00 czasu polskiego.

Premiera Victoria 3

Premiera Victoria 3 – pierwsze recenzje strategii

W chwili pisania wiadomości średnia ocen najnowszej gry Paradox Development na Metacritic wynosi 80 punktów. Składa się na nią aż 20 publikacji branżowych serwisów, spośród których 17 wypowiedziało się w superlatywach. Według krytyków Victoria 3 to niezwykle złożona strategia z ogromnymi możliwościami kreowania rozgrywki na wybrany przez siebie sposób. Recenzenci chwalą nie tylko mechanizmy, ale też warstwę techniczną, sugerując, że tytuł pochłonie nas na długie godziny.

Jednocześnie Vicky 3 skrytykowano za typowy model wydawniczy Szwedów, gdzie część nacji wygląda jak pusta przestrzeń, którą wypełnią płatne dodatki. Okazuje się też, że strategia jest momentami zbyt złożona, co powoduje frustrację i stanowi skuteczny straszak dla nowych fanów gatunku.

Poniżej zestawienie kilku ocen zagranicznych mediów.

  • Destructoid – 95;
  • PC Gamer – 84;
  • IGN – 80;
  • Eurogamer Italy – 80;
  • PCGamesN – 80;
  • PC Invasion – 65.

Victoria 3 na tę chwilę ukaże się wyłącznie na PC. Strategia pozwoli nam wcielić się w przywódcę jednego z państw epoki kolonialnej. Kampanię rozegramy w latach 1836 – 1936, mając cały wiek na osiągnięcie wielkości. Więcej o grze dowiesz się z naszych wcześniejszych publikacji, które zebraliśmy poniżej.