Double Eleven pożegnało się z Prison Architect 2. Przyszłość serii pod znakiem zapytania

  • Post category:Newsy

Dowiedzieliśmy się wreszcie, co stoi za kolejnymi opóźnieniami najnowszej więziennej strategii z katalogu Paradox Interactive. Okazało się, że odpowiedzialne za grę Double Eleven i szwedzki wydawca zakończyli wspólne przedsięwzięcia. W najnowszym blogu poświęconym Prison Architect 2 czytamy, że nowe studio przejmuje pieczę nad strategią.

Mowa tu o brazylijskim Kokku, które dotąd przede wszystkim wspierało większe zespoły w ich autorskich projektach. Jednym z nich jest właśnie nadchodzący Prison Architect 2 od Double Eleven. Ekipa rzekomo już od dłuższego czasu miała pracować nad grą, ale na swoim koncie ma także pomniejsze elementy mainstreamowych hitów jak Horizon Zero Dawn czy Call of Duty.

Prison Architect 2 nowe studio

Nowe studio przejmuje prace nad Prison Architect 2

Szwedzi oczywiście zapewniają, że Kokku jest przygotowane do przejęcia projektu, ale fani nie wydają się przekonani. Pod wpisem na forum wydawcy pojawiły się zarzuty o ukrywaniu kluczowych informacji przed publiką i wymawianie się rzekomymi problemami z konsolowym portem. Być może studiu Kokku uda się kontynuować dzieło Double Eleven z sukcesami, ale zapewne niewielu graczy zechce postawić swoje pieniądze na to, że tak właśnie będzie.

Paradox nie ma najlepszej passy dla tytułów realizowanych przez zewnętrznych deweloperów. Po średnio wypromowanym The Lamplighters League przyszła wtopa z tragicznie zoptymalizowanym Cities Skylines 2, a potem odczuwalnie przedwczesny debiut Millennia.

Zmiana zespołu deweloperskiego strategii, która miała ukazać się jeszcze w marcu to również nie najlepszy omen. Szczególnie że sequel przynosi wyczekiwaną rewolucję z trójwymiarowym środowiskiem, które znacząco wpłynie na wrażenia z rozgrywki. Co czeka markę? Tego dowiemy się dopiero 3 września, gdy Prison Architect 2 zadebiutuje na PC i konsolach.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Paradox.