Red Dead Redemption może trafić wkrótce na PC – kolejne przesłanki

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że po niemal 14 latach od oficjalnej premiery Red Dead Redemption może trafić wreszcie na PC. W najnowszej aktualizacji pecetowego klienta Rockstara pojawiła się adnotacja, która to sugeruje. Według informacji, do których dokopał się jeden z użytkowników platformy X, nowy patch zwiastuje „podróż przez ogromne połacie terenu zachodniej Ameryki i Meksyku, w Red Dead Redemption dostępnym z rozszerzeniem Undead Nightmare na PC”.

Red Dead Redemption PC

To oczywiście, póki co wyłącznie obiecująca plotka. Przede wszystkim dla tych, którzy po sequelu-prequelu w postaci pecetowego Red Dead Redemption 2 nie spieszyli po konsole, by poznać resztę historii. Przypomnijmy, że hit Rockstara z 2010 roku początkowo pojawił się jedynie na Xbox 360 i PlayStation 3. Dopiero w ubiegłym roku do listy platform dołączyły PlayStation 4 i Nintendo Switch, więc niewykluczone, że tytuł wyląduje też w końcu i na pecetach. Czekamy na oficjalne potwierdzenie.

Obecnie głównym zajęciem Rockstar Games jest produkcja Grand Theft Auto 6. Gra — przynajmniej wedle aktualnych doniesień — ukaże się w 2025 roku na PlayStation 5 i Xbox Series. 

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: PCGamesN