Regiments z przybliżoną datą premiery. Niebawem koniec otwartej bety na Steam

  • Post category:Newsy

Po dłuższej przerwie MicroProse Software powróciło do tematu gry Regiments. W najnowszym wpisie na Steam wydawca zapewnił, że prace nad strategią przebiegają pomyślnie na drodze do rynkowego debiutu. Jednocześnie ujawnił, kiedy odbędzie się premiera Regiments na PC Steam. Konkretnego terminu nie otrzymaliśmy, ale okienko wydawnicze zakłada debiut w trzecim kwartale tego roku. Dokładna data pojawi się już po 1 lipca.

Regiments kiedy premiera

Przy okazji MicroProse ogłosiło, że uruchomione kilka miesięcy temu otwarte testy beta Regiments są już na finiszu. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji przetestować wczesnej wersji strategii, to masz czas jedynie do 16 maja. Firma tłumaczy, że zamknięcie testu jest konieczne, by deweloperzy mogli podsumować opinie i ruszyć naprzód ku pełnej wersji gry. Jednocześnie wydawca podziękował wszystkim dotychczasowym uczestnikom i zapewnił, że ich wkład w rozwój gry jest nieoceniony.

Jak wcześniej wspomniałem, w ostatnich miesiącach Bird’s Eye Games nie próżnowało. Taktyczna strategia doczekała się masy nowości w porównaniu do grywalnej wersji – mechanik, jednostek i misji. Wśród nich warto wyróżnić tzw. Bad Luck, czyli losowe negatywne wydarzenia, które utrudnią prowadzone przez na Operacje. Na mapie pojawiła się też zwyczajowa mgła wojny, która ukryje działania wojsk i uniemożliwi wczesną identyfikację oddziałów. Więcej o nowościach przeczytasz w materiale źródłowym.

Regiments zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Strategia przenosi nas do 1989 roku, gdzie weźmiemy udział w wojnie pomiędzy NATO a Układem Warszawskim. Twórcy obiecują wiernie odwzorowane jednostki, pieczołowicie przygotowaną symulację walk z okresu Zimnej Wojny, kilka trybów potyczek i wyjątkowo wymagające starcia przeciwko SI. Już za kilka miesięcy dowiemy się kiedy dokładnie odbędzie się premiera Regiments, a w pełną wersję zagramy przed 30 września.

Źródło: Steam.