Fani wyręczają Blizzarda. Ten mod to nowe życie dla Heroes of the Storm

  • Post category:Newsy

Mod Resurgence of the Storm zadebiutował na silniku Starcraft 2. Zawartość i plany rozwoju projektu.

Minęło już kilka lat od komunikatu, w którym Blizzard obwieścił, że Heroes of the Storm nie jest już fajne i idzie w odstawkę. W międzyczasie firma zwinęła e-sportowy kram swojej MOBA i wypuściła zaledwie kilka istotnych aktualizacji. Co na to fani? Już cztery lata temu na tapet kilku entuzjastów trafiła modyfikacja Resurgence of the Storm, który zadebiutowała właśnie w katalogu modów Starcrafta 2.

Mod Resurgence of the Storm

Mod Resurgence of the Storm do Starcraft 2 – nowe życie Heroes of the Storm

Można powiedzieć, że gatunek, który zapoczątkowała modyfikacja do Warcraft 3, powrócił do korzeni. Resurgence of the Storm powstało na silniku Starcraft 2 jako niebezpośredni substytut produktu, który nie jest już aktywnie wspierany przez Blizzarda. Oczywiście z uwagi na ograniczenia strategii z 2010 roku nie udało się przenieść Heroes of the Storm w skali 1:1. Część postaci otrzymała przebudowane umiejętności, a twórcy moda przygotowali już nawet nową postać. I planują kolejne.

Obecnie Resurgence of the Storm oferuje dwie grywalne mapy. Jedna z nich jest dokładnym odzwierciedleniem modułu z HotS. Do zabawy oddano 15 bohaterów, oraz szereg dedykowanych im mechanik rozgrywki. Więcej szczegółów znajdziesz w udostępnionej przez modderów dokumentacji oraz na serwerze Discord projektu.

Warto wspomnieć, że chociaż to darmowy mod do dostępnego za darmo Starcraft 2, to twórcy apelują o finansowe wsparcie akcji. Wyręczanie Blizzarda to praca na pełen etat, którą obecnie zamierzają kontynuować co najmniej do marca.

Sprawdź pozostałe mody na Startegus.pl.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.