Songs of Conquest żegna wczesny dostęp. Turowa strategia z datą premiery wersji 1.0

  • Post category:Newsy

Wygląda na to, że maj ponownie uraduje fanów Songs of Conquest. Studio Lavapotion nadeszło z długo oczekiwanymi wieściami. W najnowszym wpisie na Steam ogłosili, że data premiery aktualizacji 1.0 do Songs of Conquest przypada na 20 maja. Tym samym po lekko ponad 24 miesiącach wczesnego dostępu turowa strategia w duchu Heroes of Might and Magic osiągnie kolejny kamień milowy. Jednak, jak przekonują od razu twórcy, nie ostatni.

Songs of Conquest data premiery

Songs of Conquest – data premiery wersji 1.0 i dalszy rozwój strategii

Ekipa zamierza w dalszym ciągu wspierać grę zarówno płatną, jak i darmową zawartością. Szczegółowa mapa rozwoju jest właśnie finalizowana, więc najpewniej poznamy jej zawartość krótko po oficjalnym debiucie Songs of Conquest. Tymczasem sama łatka 1.0 to także premiera czwartej i ostatniej z czterech zadeklarowanych wcześniej kampanii. Do już dostępnych stronnictw dołączy wyzwolona spod wpływu Imperium, kierowana przez najemników Barya.

Songs of Conquest zapoczątkowało przygodę we wczesnym dostępie w maju 2022 roku. Początkowo wyłącznie z dwoma kampaniami fabularnymi, a także dosyć okrojoną pulą map i mechanik. Jednak nawet tyle wystarczyło, by zauważyć drzemiący w grze potencjał, o czym pisaliśmy w recenzji wczesnej wersji. Od tamtej chwili twórcy konsekwentnie usprawniali strategię, wprowadzając oczekiwane przez graczy funkcje, wyzwania, mapy, a także otwierając grę na dokonania społeczności. 

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.