Przyszłość Songs of Conquest. Znamy plan rozwoju strategii we wczesnym dostępie PC

  • Post category:Newsy

Od premiery wczesnej wersji Songs of Conquest minęły już niemal dwa miesiące. Lavapotion nie spoczęło na laurach i regularnie wypuszczało kolejne poprawki, by uczynić rozgrywkę możliwie najprzyjemniejszą. Nadszedł jednak moment na długoterminowe deklaracje. W najnowszym wpisie na Steam ekipa podziękowała graczom za wsparcie i udostępniła plan rozwoju Songs of Conquest we wczesnym dostępie. Pojawiły się wzmianki o nowych kampaniach, bardzo oczekiwanych przez graczy frakcjach i wielu usprawnieniach. Przejdźmy do konkretów.

Songs of Conquest plan rozwoju wczesny dostęp

Plan rozwoju Songs of Conquest we wczesnym dostępie

Na dobry początek niezbyt dobra wiadomość. Twórcy od początku planowali wprowadzić do strategii nowe frakcje. Problem w tym, że czas niezbędny do ich przygotowania nie pasuje do planów na wczesny dostęp. Tym samym możemy się ich spodziewać, ale dopiero wtedy, gdy tytuł pojawi się już w pełnej wersji na PC. Nowe stronnictwa i związane z nimi kampanie to być może (spekulując) temat na przyszłe dodatki, a tymczasem twórcy muszą skupić się na wielu innych kwestiach.

Załączona do wiadomości grafika przekonuje, że w nadchodzących tygodniach otrzymamy wiele nowości i usprawnień dla rozgrywki sieciowej. Powstaje kolejna mapa do potyczek, rozszerzenie ustawień trudności kampanii oraz dodatkowe lokalizacje na języki: tradycyjny chiński, koreański i turecki.

Nieco później, ale jeszcze w 2022 roku Songs of Conquest doczeka się kolejnej kampanii fabularnej dla Loth lub Barya. Szykują się ulepszenia walk, trybu wieloosobowego, generator losowych map i dodatkowe funkcje dla edytora map. Tymczasem na 2023 rok ekipa odkłada czwartą i ostatnią kampanię strategii, osiągnięcia i kooperacyjną zabawę w potyczkach. Najpewniej będzie to także czas ostatnich poprawek przed oficjalną premierą strategii.

Produkcja ukazała się 10 maja w usłudze wczesnego dostępu na PC. Turowa strategia w stylu klasycznych Heroes of Might and Magic przyjęła się znakomicie. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zakup, to na pewno zachęci cię do tego nasza recenzja wczesnej wersji Songs of Conquest. A jak już zagrasz, to wpadaj po kolejne nowinki o grze Lavapotion i pozostałych strategiach.

Źródło: Steam.