Mapa rozwoju Songs of Conquest pęka w szwach. Duży dodatek i cztery fabularne DLC

  • Post category:Newsy

Jeśli należysz do grona osób, które błyskawicznie pochłonęły całą zawartość fabularną Songs of Conquest, to mamy dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, iż studio Lavapotion nie kazało nam długo czekać na zapowiedź nowinek. Ta gorsza, że na ich wydanie trochę jeszcze sobie poczekamy. W najnowszym wpisie na Steam ekipa zaprezentowała plany rozwoju Songs of Conquest na bieżący i 2025 rok. W planach jest jedno duże rozszerzenie, a także cztery pomniejsze pakiety DLC. Kiedy pierwsze DLC?

Songs of Conquest plany rozwoju

Songs of Conquest – plany rozwoju na 2024 i 2025 rok

Najwcześniej jesienią, najpewniej w okolicach zapowiedzianej niedawno konsolowej premiery strategii. Wtedy to na rynku pojawi się DLC zatytułowane Rise Eternal, poświęcone frakcji Barony of Loth. Paczka dodatkowej zawartości otworzy cykl tak zwanych Tales of Conquest, które rozwiną oryginalną fabułę gry i wprowadzą nowe grywalne postacie. W planach są cztery takie paczki, a druga, poświęcona Arleon to Essence Awakened zaplanowana na zimę. Po nich przyjdą też opowieści dedykowane frakcjom Rana i Barya, ale najpierw otrzymamy pierwszy duży dodatek.

Bleak East wprowadzi do zabawy dwie nowe grywalne frakcje – Vanir i Roots. Zawartość rozszerzenia poznamy w trakcie jednej dużej kampanii, ale póki co na tym kończą się konkrety. Dodatek ma wyjść w drugim kwartale 2025 roku, więc pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Mapa rozwoju Songs of Conquest

Na dokładkę trzeba wspomnieć, iż przy okazji premiery każdego z DLC czy dodatków podstawka otrzyma garść nowości. Mowa tu m.in. o specjalnych mechanikach, artefaktach czy jednostkach.

Songs of Conquest zadebiutowało w minionym tygodniu wyłącznie na PC. Jak wcześniej wspomniałem, jesienią gra ukaże się na PlayStation 5 i Xbox Series, a później także na Nintendo Switch. Twórcy pochwalili się też, że do tej pory po turową strategię w stylu Heroes 3 sięgnęło już pół miliona graczy.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.

Źródło: Steam.