Dziś premiera Songs of Conquest. Spadkobierca klasycznych Heroes wzbogaci Wczesny Dostęp na PC

  • Post category:Newsy

Dziś wielki dzień dla fanów klasycznych odsłon serii Heroes of Might and Magic. Już o 18:00 czasu polskiego na Steam, GOG i Epic odbędzie się premiera Songs of Conquest. Strategia wystartuje w usługach wczesnego dostępu, gdzie będzie rozwijana przez około rok. Cenę gry ustalono na poziomie niemal 30 euro, czyli około 14o złotych. Co zaoferuje pierwsza publiczna wersja Songs of Conquest?

Songs of Conquest premiera

Premiera Songs of Conquest we wczesnym dostępie PC

Jak obiecywali wcześniej twórcy, na dzień debiutu we wczesnym dostępie otrzymamy dwie gotowe kampanie i cztery grywalne frakcje. Jednocześnie równie ważny jest działający tryb wieloosobowy, który zadziała zarówno lokalnie, jak i przez sieć. Wisienką na torcie jest edytor poziomów. Narzędzie jest w pełni funkcjonalne, ale otrzyma dodatkowe szlify przed oficjalną premierą Songs of Conquest.

Czy dzieło szwedzkiego Lavapotion sprosta wygórowanym oczekiwaniom fanów kultowych Herosków? Tego dowiemy się jeszcze dziś. Deweloperzy niejednokrotnie podkreślali, że potrzebują nie tylko dodatkowego czasu, ale też szerszego spojrzenia na grę i opinii graczy.

W minionych tygodniach twórcy chwalili się postępami w pracach nad wczesną wersją turowej strategii i dzielili inspiracjami, które legły u podstaw świata Songs of Conquest. Na pierwszy rzut oka tytuł czerpie garściami z klasycznych odsłon Heroes. Jednak okrasił je znacznie nowocześniejszym podejściem do projektowania poziomów, modeli i animacji. Liczę na solidną grę na dziesiątki, a nawet setki godzin, która skłoni Ubisoft, by bardziej przyłożył się do rozwoju kultowej marki.

Źródło: Steam.