SpellForce: Conquest of Eo – premiera i pierwsze recenzje turowej strategii

  • Post category:Newsy

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami w miniony piątek na pecetach ukazała się najnowsza gra studia Owned by Gravity. Premiera SpellForce: Conquest of Eo powinna ucieszyć przede wszystkim fanów turowych strategii w stylu Heroes lub Age of Wonders. Sprawy znacznie komplikują się w odniesieniu do fanów marki. Turowy spin-off niekoniecznie przypadnie do gustu miłośnikom oryginalnej formuły, ale pierwsze recenzje wskazują, że nowe SpellForce jest warte uwagi.

Premiera SpellForce Conquest of Eo

SpellForce: Conquest of Eo – premiera i pierwsze recenzje

Poboczna odsłona cyklu SpellForce łączy turową strategię z elementami charakterystycznymi dla gatunku 4X. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z czterech magów, by zgłębić tajemną wiedzę i rozbudować swoją magiczną wieżę. Nasze sukcesy wzbudzą zazdrość pozostałych magów Kręgu, którzy z pewnością spróbują powstrzymać nasz marsz ku potędze. Jednak zanim to nastąpi rozszerzamy granice swojego terytorium, eksploatujemy zasoby, zbieramy popleczników i budujemy reputację w okolicznych miastach. Równie istotne są też badania nad kolejnymi czarami, zarządzanie komnatami wierzy i tworzenie użytecznych artefaktów ze znalezionych zasobów.

Cała zabawa, zarówno na mapie Eo, jak i podczas walk z przeciwnikami rozgrywana jest w turach. Nasz protagonista nie bierze czynnego udziału w starciach, w których reprezentują go zwerbowaniu uczniowie ze swoimi armiami. Mag skupia się za to na wspomnianych już badaniach oraz rzucaniu czarów w granicach własnej domeny. Wszystko to tworzy całkiem złożoną i satysfakcjonującą mieszankę, co potwierdzają opinie graczy.

W chwili pisania wiadomości niemal 80% opinii na Steam przemawia na korzyść SpellForce: Conquest of Eo. W podobnym tonie wypowiadają się branżowe media z wynikiem 79 punktów na Metacritic. W tym drugim przypadku mamy jedynie pięć recenzji, ale nie znajdziemy tam dalece skrajnych opinii.

Gra trafiła równocześnie na Steam, GOG i Epic Games Store, z premierowym, 20-procentowym rabatem z którym grę kupisz za około 110 złotych. Zobacz premierowy zwiastun i sprawdź wymagania sprzętowe.