Stellaris z niższym poziomem trudności. Pierwsze zmiany w aktualizacji 3.5 Fornax

  • Post category:Newsy

Kosmiczna strategia firmy Paradox Interactive ma już przeszło 6 lat. Konsekwentny rozwój tytułu pozwolił mu urosnąć do skali, która dla zupełnie początkujących graczy może być trudna do opanowania. Dlatego ekipa postanowiła wyjść im naprzeciw. Z najnowszego dziennika deweloperskiego wynika, że aktualizacja 3.5 Fornax do Stellaris wprowadzi niższy poziom trudności. Najniższy próg wyzwania będzie określany jako Civilian, a dotychczasowy Cadet wskoczy jako poziom domyślny. Gra zwiększy bonusy otrzymywane przez gracza w początkowych fazach rozgrywki, by ułatwić wdrożenie się w poszczególne mechanizmy. To jednak nie koniec zmian.

Stellaris aktualizacja 3.5 Fornax

Aktualizacja 3.5 Fornax do Stellaris – pierwsze szczegóły

Długi czas rozwoju pozwolił też wypracować grze społeczność, która wystarczająco wymiata, by wciąż szukać nowych wyzwań. W omawianej paczce znajdzie się też coś specjalnego także dla nich. Mowa o nowych opcjach trudności rozgrywki, które pozwolą określić, kiedy SI powinno znacząco podnieść poprzeczkę. W zależności od podjętego wyboru bonusy będą generowane od początku, środkowej albo później fazy rozgrywki. Natomiast druga z opcji określa, jak mocne bonusy SI otrzyma w całym procesie.

Na dokładkę Paradox wprowadzi dodatkową opcję dla generowania galaktyki, która określi kryzysy, które chcemy przezwyciężyć. Jeśli wybierzemy wszystkie, to każda dostępna w grze przeciwność prędzej lub później spadnie na nas, a każda kolejna będzie dużo silniejsza od poprzedniej.

Po aktualizacji Fornax Stellaris doczeka się też kilku nowych osiągnięć Steam powiązanych bezpośrednio z pakietami Species Pack. W najbliższym czasie twórcy omówią też długoterminowe zmiany i poprawki dla jakości rozgrywki, więc do wątku nadchodzącej paczki z pewnością wrócimy.

Stellaris ukazało się w 2016 roku na PC, a potem wylądowało też na konsolach. Najnowsze rozszerzenie do strategii do wydany w maju Overlord, który rozszerzał relacje pomiędzy galaktycznym imperium a jego wasalami.

Źródło: Paradox.