Z wizytą w sąsiednich wymiarach. Zapowiedź Astral Planes, kolejnego dodatku do Stellaris

  • Post category:Newsy

Kolejne kosmiczne podróże w strategii Stellaris. Zapowiedź, zwiastun i garść informacji o dodatku Astral Planes.

Wygląda na to, że wśród wysypu pomniejszych dodatków Paradox Interactive nie zapomniało o publice zebranej wokół Stellaris. Szwedzi ogłosili dziś kolejne rozszerzenie do strategii z 2016 roku. Astral Planes to najnowsza propozycja dla miłośników kosmicznych wypraw, która pozwoli graczom zbadać rozmaite astralne światy.

Póki co nie mamy jeszcze pewności, że równoległe wymiary zwiedzimy przed końcem tego roku. Mamy za to klimatyczny zwiastun i potwierdzenie, że przy okazji dodatku na serwerach strategii Stellaris pojawi się aktualizacja 3.10 Pyxis.

Co wiemy o dodatku?

Stellaris Astral Planes

Stellaris: Astral Planes – zapowiedź i pierwsze szczegóły rozszerzenia

Nowy dodatek skierowany jest do fanów rozgrywania długich kampanii. Twórcy postanowili iść o krok dalej od względnie bezpiecznych badań archeologicznych. Dzięki Astral Planes w późniejszych etapach zabawy na mapie galaktyki pojawi się nawet 30 szczelin astralnych. Co się za nimi kryje? O tym przekonamy się już na własnej skórze.

Deweloperzy obiecują złożone i wciągające serie zadań fabularnych, sugerując też, że podczas astralnych podróży odwiedzimy dobrze znanych wrogów i przyjaciół. Dodatek zaoferuje łącznie 8 nowych reliktów, 4 etosy, jedno nowe pochodzenie, a także nici i działania astralne. Wszystko to ubogacono 3 utworami do ścieżki dźwiękowej.

I chociaż to na razie wszystko, co wiemy o samym pakiecie, to jednak nie wszystko, co twórcy nam mówią. Dowiadujemy się bowiem, że już od października 2022 roku Paradox współpracuje z belgijskim Abrakam Entertainment, które to jest w pełni odpowiedzialne za omawiany dodatek. To właśnie członkowie tej ekipy w najbliższych dziennikach deweloperskich wprowadzą nas w szczegóły.

Pozostaje pytanie – czym zajmuje się Paradox? Firma nie skąpi różnych zapowiedzi, ale zdaje się, że ta największa wciąż jeszcze przed nami.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.