Wszystkie dodatki za miesięczną opłatą. Premiera Stellaris Expansion Subscription i aktualizacji 3.11

  • Post category:Newsy

Paradox wreszcie wykonał krok w kierunku wszystkich, których bolała głowa na sam widok obszernej listy rozszerzeń do Stellaris. Szwedzki wydawca poinformował dzisiaj, że wzorem innych strategii studia Expansion Subscription otrzymało też Stellaris. Usługa jest już w sprzedaży i przynajmniej na tę chwilę, jest wyceniana najwyżej spośród abonamentów w katalogu Szwedów. Miesięczny koszt Expansion Subscription na Steam to 45,99 złotych. Kwotę tę możemy zredukować, wykupując jednorazowo dostęp na 3 (91,99 PLN) lub 6 miesięcy (138,99 PLN). Co w środku?

Stellaris Expansion Subscription

Stellaris Expansion Subscription – zawartość w usłudze

Tak samo, jak przy Hearts of Iron 4 czy Europa Universalis 4 abonament dla Stellaris zapewnia dostęp do wszystkich pakietów DLC i dodatków. Jednym słowem całej opcjonalnej zawartości, którą za dodatkową opłatą Paradox wydał (i wyda) do gry z 2016 roku. Dotyczy to też oczywiście wszystkich nowych paczek, o ile takie powstaną. Obecnie mówimy o 21 premier, które w różnym kierunku i stopniu wzbogaciły grę.

Łatwo zauważyć, że usługa mocno podrożała względem pierwotnych opłat abonamentowych dla innych strategii firmy. Miesięczny koszt dla pojedynczego strzału jest taki sam, jak pojedyncze DLC, więc nie opłaca się brać usługi tylko po to, by przetestować nowości. Ewentualnie, by sprawdzić większy dodatek lub urozmaicić rozgrywkę o te rozszerzenia, których nie mamy.

Premiera aktualizacji 3.11 Eridanus

Grafika odwołująca się do aktualizacji 3.11 gry Stellaris

Uruchomienie abonamentu, to nie jedyna dzisiejsza nowina dotycząca Stellaris. W godzinach porannych na serwerach gry pojawiła się kolejna duża darmowa aktualizacja – 3.11.1 Eridanus. W niej twórcy przede wszystkim nieźle posprzątali po ubiegłorocznej gonitwie z dodatkami. Wprowadzili też kilka mniejszych i większych usprawnień. Kompletną listę zmian w łatce znajdziesz tutaj.

Stellaris zadebiutowało w maju 2016 roku i pomimo upływu czasu wciąż jest aktywnie rozwijane. Mało tego, pytany o Stellaris 2 Paradox podkreśla, że pierwsza odsłona ma jeszcze sporo do zaoferowania, więc wydawca nie zamierza spieszyć się z kontynuacją.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.