Dziś premiera Stellaris: Overlord. Nowy dodatek i aktualizacja 3.4 strategii

  • Post category:Newsy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już dziś premiera kolejnego dużego rozszerzenia, Overlord, do Stellaris na komputerach osobistych. Dodatek trafi do gry na krótko po szóstej rocznicy rynkowego debiutu strategii, by rozwinąć szereg kwestii związanych z zarządzaniem wasalami. Overlord trafi do sklepów około godziny 18:00, a w tym samym czasie na serwerach Stellaris pojawi się darmowa aktualizacja 3.4 Cepheus. Co nowego w rozszerzeniu?

stellaris overlord

Premiera i zawartość Stellaris: Overlord

W najnowszym dodatku do strategii z 2016 roku Paradox Interactive postawiło na urozmaicenie relacji pomiędzy seniorem a jego lennikami. Overlord otwiera przed tobą nowe możliwości wasalizacji napotkanych w galaktyce nacji. Określanie roli poszczególnych lenników pozwoli skoncentrować twoje galaktyczne imperium na dążeniu potęgi w dowolnym z obszarów. Podczas rozgrywki nawiążemy relacje z przywódcami napotkanych cywilizacji, by wynegocjować kontrakt lub zmusimy ich do poddaństwa siłą.

Stellaris: Overlord to także pięć nowych rodzajów genezy – Imperialne lenno, Skok w gwiazdy, Istoty podziemne, Nauczyciele Woalu oraz Rój rodzica. Jednocześnie dodatek wprowadza też szereg nowych technologii, które pomogą nam w budowaniu imperium. Wśród nich znajdziemy pierścienie orbitalne, hiperprzekaźniki i katapulty kwantowe. Szwedzi dorzucili też trzy nowe, klimatyczne ścieżki dźwiękowe.

I tak jak lubię synergię pomiędzy dodatkami, tak przestrzegam, że dostęp do niektórych elementów Overlord jest uzależniony od tego, czy kupiłeś poprzednie pakiety.

Źródło: Steam.