The Machine Age uświetni kolejną rocznicę premiery Stellaris. Data premiery i cena rozszerzenia

  • Post category:Newsy

Wiemy już, kiedy na pecetowe serwery trafi najnowszy dodatek do strategii Stellaris. Paradox opublikowało nowy komunikat, w którym poinformowało, że data premiery The Machine Age przypada na 7 maja. Dodatek wyceniono na 114,99 PLN na Steam. Dowiedzieliśmy się też, że wspomniane rozszerzenie nie tylko nie wieńczy rozwoju gry, ale otwiera kolejny sezon nowinek. Wzorem innych molochów szwedzkiego wydawcy kosmiczna strategia dostała przepustkę sezonową – Season 08 – którą omówimy w osobnej wiadomości.

The Machine Age Stellaris

Stellaris: The Machine Age – data premiery i zawartość dodatku

Kolejne duże rozszerzenie do wydanego w 2016 roku Stellaris zwiastuje nową epokę kosmicznych przygód. Dodatek zaprezentuje nowy dylemat moralny, który pojawi się w obliczu odkrycia rasy inteligentnych maszyn, które dodatkowo obdarzone są indywidualną osobowością. Wyłom z kolektywnych świadomości niesie ze sobą nowe zagrożenia, ale też szanse, niezależnie od tego jak ustosunkujesz się do maszyn.

The Machine Age oferuje nowy kryzys dla fazy endgame oraz nową ścieżkę kryzysu gracza – Jam jest kryzys. Tu nie znamy jeszcze konkretów, jako że twórcy zamierzają dopiero je zaprezentować. Wiemy za to, że dodatek wprowadzi trzy nowe genezy, 6 nowych etosów, 2 superkonstrukcje (piec łukowy oraz potężny rój Dysona) oraz nowe cechy dla populacji. Całość uzupełni 7 specjalnych utworów dla ścieżki dźwiękowej oraz dwa nowe zestawy portretów dla syntetycznych i cybernetycznych cywilizacji.

Zarówno The Machine Age, jak i poprzednie dodatki i DLC wydane do Stellaris możesz od niedawna ogrywać dzięki Stellaris: Expansion Subscription. Abonament może nie przekonuje swoją ceną w kontekście mniejszych DLC, ale z pewnością broni się w obliczu dodatków za przeszło stówkę.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.