Stormgate z nowym materiałem na gamescom 2023. Piekielna frakcja i Frank Klepacki

  • Post category:Newsy

Frost Giant Studios przywiozło na gamescom 2023 nowości dotyczące wyczekiwanego Stormgate. Nowa frakcja i kilka słów o ścieżce dźwiękowej.

Stormgate na gamescom 2023

Weterani studia Blizzard Entertainment pojawili się na deskach tegorocznych targów w Kolonii. Wyczekiwana strategia czasu rzeczywistego Stormgate otrzymała nowy materiał wideo na gamescom 2023. Tym razem Frost Giant prezentuje kolejną grywalną frakcję – Infernal Host.

Demoniczne siły czerpią dodatkowe premie z tzw. Całunu, który okrywa wznoszone przez nie struktury. Łatwo wywnioskować, że piekielne armie będą szczególnie skuteczne w obronie, gdy walki przeniosą się w pobliże budynków, a Całun obejmie wszystkie jednostki swoim działaniem. Twórcy zaprezentowali też kilka jednostek Infernal Host, publikując kolejne fragmenty rozgrywki ze strategii na silniku Unreal Engine 5.

W drugiej części materiału ekipa wspomina o sławach, które zaproszono do pracy nad ścieżką dźwiękową. Mowa tu o grupie The Chainsmokers, z którą współpracuje doskonale znany fanom marki Command & Conquer Frank Klepacki. W nadchodzących miesiącach poznamy kolejne szczegóły gry i wielkie nazwiska, które dołożą cegiełkę do jej sukcesu.

Stormgate zmierza wyłącznie na PC z datą premiery gdzieś w 2024 roku jako RTS nowej generacji. Weterani marek Starcraft i Warcraft szykują kampanię zarówno dla singla, jak i szereg trybów kooperacyjnych. W planach są też rozgrywki rankingowe, wsparcie dla modów i regularne aktualizacje. Wszystko to w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.