Stormgate na nowym materiale z wersji alfa. Fani RTS-ów mają na co czekać

  • Post category:Newsy

Frost Giant Studios i kolejna aktualizacja prac nad Stormgate. Duchowy spadkobierca kultowych marek Blizzarda wchodzi w następną fazę zamkniętych testów.

Ekipa Frost Giant Studios postanowiła podzielić się szczegółami zakończonej niedawno tury zamkniętych testów alfa strategii Stormgate. I przy okazji narobić smaka na zaplanowanego na przyszły rok RTS-a. Duchowy spadkobierca Starcrafta ma jeszcze przed sobą długą drogę do debiutu, ale nie da się ukryć, że już teraz wygląda niezwykle zachęcająco.

Stormgate aktualizacja prac

Co przyniosła najnowsza aktualizacja prac nad Stormgate? Z pewnością to, że twórcy już przed debiutem zdołali zaangażować do zabawy wielu oddanych fanów gatunku. Ci, pomogli wykryć najistotniejsze bugi, a także opracowali szereg taktyk, które deweloperzy skontrują w aktualizacji balansu. Odbyły się nawet zamknięte turnieje w gronie testerów, co dobrze rokuje dla nastawionej na e-sport strategii.

Trudno też nie zauważyć, że chociaż materiał nie jest stricte marketingowy, to zbudowana na Unreal Engine 5 strategia wygląda nieźle. Wciąż mamy przed oczami wczesną wersję alfa, która prezentuje się czytelnie, a przy tym widać, że ekipa nagięła technologię do swoich potrzeb. Jednostki szybko kalkulują podejmowane działania, a rozkazy wykonywane są w mgnieniu oka. Jednocześnie tytuł oferuje dużą dynamikę zmian na polu bitwy, co już miło się ogląda, a jeszcze przyjemniej wprowadzi w życie.

Wraz z publikacją załączonego materiału twórcy przygotowują się do kolejnej fazy testów alfa. Potrajają też liczbę uczestników i dodają zaprezentowaną podczas gamescomu frakcję Infernals. Warto zatem zajrzeć do skrzynki mailowej, jeśli na którymś etapie zgłaszałeś chęć udziału w testach.

Stormgate zadebiutuje w 2024 roku na pecetach w modelu free-to-play. Gra powstaje z inicjatywy dawnych deweloperów Blizzarda, odpowiedzialnych za rozwój takich marek jak Starcraft i Warcraft. I chociaż RTS stawia na sieciową rywalizację, to zaoferuje też sporo zawartości dla singla.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.