Lada dzień zagramy w Stormgate. Demo RTS-a podczas Steam Next Fest

  • Post category:Newsy

Już niedługo wyczekiwany RTS Stormgate otrzyma wersję demo. Harmonogram testów i zawartość traila.

Dobre wieści dla wszystkich, którzy od dłuższego czasu zacierają ręce na Stormgate, ale nie załapali się do bety. Odpowiedzialne za projekt Frost Giant Studios ogłosiło, że nadchodzi publiczna grywalna wersja. Demo strategii Stormgate pojawi się na nadchodzącym Steam Next Fest.

Stormgate demo

Demo Stormgate na Steam Next Fest

Oznacza to, że w dniach 5-12 lutego każdy zainteresowany będzie mógł wypróbować RTS-a byłych pracowników Blizzarda. W ramach wydarzenia zagramy w trybie rankingowym 1v1 oraz sprawdzimy kooperację dla trzech osób przeciwko SI. Wszystko to w ramach przymiarki do zaplanowanego na połowę roku debiutu w usłudze Steam Early Access.

Przypomnijmy, że Stormgate powstaje jako strategia czasu rzeczywistego na silniku Unreal Engine 5 w modelu free-to-play. Ostateczna wersja ma zaoferować mnóstwo opcji zabawy zarówno w singlowej kampanii, sieciowej rywalizacji, jak i kooperacji z innymi graczami. Za całość odpowiada Frost Giant Studios, założone przez twórców takich marek jak Starcraft i Warcraft.

Entuzjazm fanów najlepiej oddaje zapoczątkowana w grudniu kampania crowdfundingowa. Stormgate zgłosiło zapotrzebowanie na 100 tysięcy dolarów, a na tę chwilę zebrało już na Kickstarterze ponad 1,8 miliona dolarów. Zainteresowanie jest na tyle duże, że ekipa niebawem będzie musiała ponownie rozbudować listę celów dodatkowych.

Jesteśmy w Google Newsobserwuj po doniesienia z frontów gier strategicznych.