Powstaje strategia Bolesław Chrobry. Warszawskie BTC Studios dofinansowane z publicznej kasy

  • Post category:Newsy

Ciekawe doniesienia z lokalnego podwórka. Wygląda na to, że polski rząd po raz kolejny zwrócił się w kierunku gier wideo. Z najnowszego komunikatu spółki warszawskiego BTC Studios wynika, że powstanie strategia Bolesław Chrobry. Ta ma „mocno rozbudzać wyobraźnię historyczną i realizować założenia współczesnego patriotyzmu”. Twórcy celują w atrakcyjne i jeszcze nie wyeksploatowane wydarzenia z historii Polski. Całość powstaje pod szyldem „Chrobry. Historia sprzed 1000 lat” z budżetem przeszło 150 tysięcy złotych. Dokładnie 120 tysięcy zostanie na ten cel wypłacone z publicznej kasy.

Strategia Bolesław Chrobry BTC

Strategia Bolesław Chrobry dopiero została zamówiona, a budżet zabezpieczono na wykonanie analizy historycznej, zaprojektowanie mechanik i stworzenie identyfikacji wizualnej gry. Jednym słowem patriotycznego Chrobrego nie zobaczymy na swoich ekranach jeszcze przez dłuższy czas. Jednocześnie spółka zapewniła, że o istotnych kamieniach milowych w realizacji projektu poinformuje w kolejnych raportach.

Jak dotąd BTC skupiało się na grach mobilnych i niewykluczone, że kolejną wyprodukuje również w tym przypadku. Jednak nie ma w tym zakresie żadnej konkretnej informacji. Nowego Frostpunka czy Ancestors Legacy się nie spodziewamy, ale poczekamy na kolejne informacje od producenta.

Więcej strategii.